• В Ужгороді хочуть розрити цвинтар з жертвами тифу

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 15 липня 2013 року

Київ розпорядився знести цвинтар в Ужгороді, на якому поховані більше тисячі воїнів з 12-ти держав, а також люди, що померли від різних інфекційних захворювань. Замість нього за проектом пропонується перепоховати окремі останки, а на їхньому місці побудувати каплицю з терасами.

За попередніми розрахунками на втілення проекту облаштування піде більше 2 млн грн. Ці кошти ініціатори хочуть залучити не тільки з бюджету України, але і з-за кордону.

Однак проти такого плану виступили місцеві ентузіасти «Союзу чеських легіонерів», які роками доглядали за кладовищем. У їхньому розпорядженні знаходиться не тільки детальний план поховань, а й ПІБ померлих з причиною їх смерті, пише «Дзеркало тижня».

Легіонери просять не чіпати могил, відмовитися від проекту реконструкції кладовища і не зводити каплиці на місці ексгумації більше 250 небіжчиків.

«Я спеціально порахував, на цьому місці поховані 56 чоловік, загиблих від туберкульозу, 4 ― від малярії, 12 ― від тифу та 1 ― від гепатиту. Є й такі, хто помер від холери, менінгіту та інших заразних хвороб. Якщо потім хто-небудь тут заразиться, то для Ужгорода це буде велика проблема», ― прокоментував виданню представник «Союзу чеських легіонерів» Богдан Пилипів.

Зі свого боку краєзнавець Людвіг Філіп вважає, що кладовище потребує того, щоб його привели в порядок.

«Треба на його місці покласти один величезний меморіальний камінь і на ньому вказати, що тут знаходиться інтернаціональне кладовище, на якому поховані і громадяни Ужгорода та військові», ― зазначив він.

Своєю чергою, представник Державної комісії у справах увічнення жертв війни Сергій Ляшенко підкреслив, що поки ними представлене тільки перше креслення ескізного проекту. А перед прийняттям остаточного рішення щодо облаштування території пройде широка дискусія серед експертів та істориків.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...