• Феодосія — дар богів

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Вівторок, 29 січня 2013 року

25 віків історії, величезна культурна спадщина, чудова архітектура, численні визначні місця, мальовнича природа широкої Феодосійської затоки та схилу гори Тепе-Оба відкриються перед нами у Феодосії — богом даної землі*.

Тут море»... чудове, синє і ніжне... на його березі можна прожити 1000 років і не нудьгувати», — писав про Феодосію А.П.Чехов.

Тому численні туристи знову і знову приїжджають сюди, насолодитися багатствами цього краю, відпочити і збагатитися духовно.

Феодосія — дар богів

Феодосія. Карло Боссолі, 1856 рік.

Фото: Альбом. «Пейзажі та визначні пам'ятки Криму» на allday.ru

*Із древньогрецької мови назва «Феодосія» перекладається як «Дар богів», «Богом дана».

Що подивитися і чому здивуватися у Феодосії

За словами туристів, у Феодосії є на що подивитися і чому здивуватися. Генуезький міст і генуезькі башні, вірменські і грецькі церкви XIV—XV століть, турецькі лазні, величава мечеть Муфті Джамі́, Чаша і колодязь Зібольда…

Понад 70 тисяч (!) експонатів налічують фонди Феодосійського краєзнавчого музею: пам'ятники археології, етнографічні та документальні матеріали, колекції гербарій, мінералів та скам'янілостей. Діорами залу природи розкривають природні ландшафти Південно-Східного Криму.

У парку Ювілейний розташований фонтан Айвазовського — своєрідна візитна карточка Феодосії. У 1888 році Айвазовський подарував місту Субаське джерело, яке знаходилося на території його маєтку. А пізніше на власні кошти побудував фонтан (також за власними ескізами). Альтанка фонтану побудована у східному стилі і є визначною пам’яткою архітектури.

Практично до всіх екскурсій включена картинна галерея ім. І. К. Айвазовського, де розміщена найбільша у світі колекція творів видатного художника-мариніста (417 робіт), а також картини його сучасників та учнів.

Поруч з галереєю розташований літературно-меморіальний музей Олександра Гріна — «Музей вітрильників і шхун, де з кута будинку виступає ніс корабля, де живуть морські ліхтарі, канати та підзорні труби…» — як відгукувалася про музей Анастасія Цвєтаєва.

Феодосія — дар богів

Рельєфне панно музею Олександра Гріна.

Фото: MAYskiy/turbina.ru

Шанувальникам літератури буде цікаво відвідати музей письменниць Марини і Анастасії Цвєтаєвих, де представлено більше тисячі експонатів.

Запрошує до відвідин музей воскових фігур, де перед вами постануть значущі персонажі нашої історії: Богдан Хмельницький, батько Махно, Сулейман Прекрасний і Роксолана… та сучасні знаменитості.

7 експозицій музею грошей представляють екземпляри паперових грошей і монет, викарбуваних з античних часів і до сьогодні, гроші різних країн, фарфорові гроші, найбільші і найменші гроші, дивовижні підробки усіх часів.

У Феодосії можна відвідати «Кримський Винний Дім», який виробляє ординарні, шампанські, ігристі вина та вермути, продовжуючи традиції виноробства французької родини Баде.

Феодосія — бальнеологічний курорт з мінеральними джерелами та цілющими грязями озер Аджи-Голь та Чорак. Мінеральні води «Паша-Тепе», «Феодосійська» і «Кримський нарзан» лікують і зцілюють.

Місто залишається значним культурним центром. Тут регулярно проводяться свята і фестивалі: свято військових оркестрів, «WineFeoFest» (міжнародний винний фестиваль), Міжнародний фестиваль повітроплавання на кулях, фестиваль мистецтв «Кіммерійські музи», міжнародний театральний фестиваль «Кримський ковчег», фестиваль ремесел «Місто майстрів», фестиваль авторської музики та багато інших.

Численні туристи в знову і знову приїжджають у Феодосію, насолодитися її багатствами, відпочити і збагатитися духовно.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...