Понеділок, Вер 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Археолог виявив 6000-річне острівне поселення біля хорватського узбережжя (ВІДЕО)

Субота, 26 червня 2021 року

Вид з повітря на поселення епохи неоліту в Лумбарді, Хорватія 23 червня 2021 р. (Antonio Bronic/Reuters)

Археолог Мате Паріца вивчав супутникові знімки узбережжя Хорватії, коли помітив щось незвичайне.

Я подумав, може бути, це природне, а може, і ні», — сказав Паріца, професор Задарського університету.

На знімку видно велику мілководну ділянку морського дна біля східного берега острова Корчула.

Паріца і його колега вирішили пірнути на цьому місці і виявили те, що, на їхню думку, є поселенням епохи неоліту, побудованого на невеликій ділянці землі, що з'єднувалося з головним островом вузькою смугою.

Вчені знайшли залишки кам'яних стін, що оточували поселення, а також інструменти та інші предмети, якими користувалися жителі.

«Ми знайшли керамічні предмети і крем'яні ножі», — сказав він.

Студент Задарського університету демонструє предмети з поселення доби неоліту, Хорватія, 18 червня 2021 р. (Antonio Bronic/REUTERS)

Марта Калебота, хранитель археологічної колекції в міському музеї Корчули, сказала, що розташування поселення було дуже незвичайним.

«На цей час нам невідомо про подібну знахідку в іншому місці, коли неолітичне поселення було б побудовано на острівці, з'єднаному з іншим островом вузькою смугою землі», — сказала вона.

За словами Паріци, раніше в основному знахідки епохи неоліту робилися в печерах, і нове відкриття на острові можна назвати нетиповим.

«На щастя, цей район, на відміну від більшості частин Середземного моря, захищений від великих хвиль, через те, що узбережжя оточує багато островів. Це, безумовно, допомогло вберегти його від природного руйнування», — сказав археолог.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...