ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сенатор Грем: Відмова підтримати Україну стане сигналом для Китаю щодо захоплення Тайваню (ВІДЕО)

Велика Епоха
Сенатор США Ліндсі Грем і президент України Володимир Зеленський. (president.gov.ua)

Якщо Сполучені Штати не нададуть достатньої підтримки Україні у війні проти Росії, це стане сигналом для Китаю, що він може захопити Тайвань, заявив високопоставлений сенатор під час візиту до Києва у п'ятницю.

Ліндсі Грем, республіканець, після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським заявив, що президент США Джо Байден повинен надіслати більше зброї в Україну на додаток до вже наданого озброєння та військової техніки на суму понад 35 мільярдів доларів.

Жорстка лінія щодо Китаю — одна з небагатьох політик, яка має двопартійну підтримку в глибоко розділеному Конгресі США.

Пекін вважає Тайвань частиною своєї території. Китайські збройні сили проводили навчання, запускали ракети над Тайванем і розірвали військові контакти з Вашингтоном після того, як колишня спікерка Палати представників Ненсі Пелосі відвідала самоврядний острів у серпні 2022 року.

"Не може бути ніякого відступу від допомоги Україні, тому що якщо ми зазнаємо невдачі тут, то піде Тайвань", — сказав Грем журналістам.

"Якщо ви балотуєтеся в президенти, як республіканець чи демократ, я не знаю, як ви можете наводити аргумент, що ми будемо сильнішими проти Китаю, якщо вимкнемо Україну - це не має жодного сенсу. Я хочу, щоб китайці побачили, що напасти на сусіда не так просто, як здається".

Він продовжив: "Найкращий спосіб захистити Тайвань і світовий порядок — це щоб Путін програв".

За словами Грема, для того, щоб довгоочікуваний контрнаступ України був успішним, її військам потрібно більше і краще озброєння, таке як винищувачі F-16 американського виробництва і зброя більшої дальності дії.

"Є зброя, яка має значення, і ми надто повільно отримували зброю, яка має значення для українських військових... Моє послання до адміністрації Байдена: я ціную те, що ви зробили. Ви маєте зробити більше", — сказав Грем.