ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пелосі розповіла про поїздку до Києва: "Ми думали, що можемо померти" (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Колишня спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі несподівано відвідала Україну в цей час, майже рік тому, коли війна лише розпочалася. Розмірковуючи про візит, Пелосі в інтерв'ю Associated Press визнала, що вона та її делегація думали, що можуть загинути в зоні бойових дій.

"Ми ніколи не боялися цього, але ми думали, що можемо померти, тому що ми відвідуємо серйозну, серйозну зону бойових дій. У нас був чудовий захист, але, однак, війна — театр військових дій", — заявила Пелосі.

Пелосі була найбільш високопоставленою обраною офіційною особою США, яка відвідала Київ у той час. Разом із нею до роздираємої війною країни вирушили представники демократів Барбара Лі, Джейсон Кроу, Грегорі Мікс, Джим Макговерн, Адам Шифф і Білл Кітінг.

Лідерка демократів похвалила президента України Володимира Зеленського, який стояв на вулиці, щоб зустріти її, а не в якомусь захищеному просторі.

"Мужність президента, який вітав нас на вулиці, а не просто зустрічав у своєму кабінеті, стала ще одним символом мужності народу України", — додала вона.

Ще тоді Пелосі сказала Зеленському, що її візит до Києва був способом сказати йому спасибі.

"Ми вважаємо, що прийшли до вас, щоб подякувати вам за вашу боротьбу за свободу. Ми перебуваємо на кордоні свободи, і ваша боротьба — це боротьба за всіх. Наше зобов'язання — бути поруч із вами, поки боротьба не буде завершена", — сказала вона тоді.

Конгрес підтримає Україну: Пелосі

Говорячи про підтримку України, Пелосі сказала, що вона впевнена в тому, що, попри те, що республіканці кидають тінь на виділення мільярдів грантів, Конгрес продовжить підтримувати Київ проти Москви.

"Підтримка України була двопартійною і двопалатною, в обох палатах Конгресу обома партіями, і американський народ підтримує демократію в Україні", — сказала Пелосі AP. "Я вважаю, що ми продовжуватимемо підтримувати демократію доти, доки нам це необхідно... доки це необхідно для перемоги".

Що було рідкістю, Пелосі також похвалила новообраного спікера Кевіна Маккарті за те, що раніше цього місяця він прийняв президента Тайваню Цай Інвень у Президентській бібліотеці Рональда Рейгана.

"Це було справді дуже важливе послання і дуже хороший знак, щоб бути там. І тому я вітаю його вчинок", — сказала вона.

Крім візиту в Україну, бурхлива поїздка Пелосі на Тайвань стала яскравою подією її останнього року в офісі. Вона відвідала острів у серпні, і відразу після цього Китай почав масштабні військові навчання, спрямовані на те, щоб подати сильний сигнал. Говорячи про різкий докір з боку Пекіна, Пелосі назвала його "боягузливим" вчинком.