ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ФСБ визнає, що програла інформаційну війну. Що вимагав російський план «зомбіфікації»

Велика Епоха
Олександр Бортніков, директор ФСБ (Mikhail Metzel/Tass via Getty Images)

Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії у своїх документах визнає, що кремлівська пропаганда має недостатній вплив на населення і що вона програє інформаційну війну, вважають фахівці Центру боротьби з дезінформацією Ради національної безпеки та оборони України.

У центрі заявили, що російські спецслужби розробили план дій щодо належного «зомбування» населення на окупованих територіях, який у результаті провалився, повідомляє Укрінформ.

План передбачав використання рецепта «ввічливих людей», застосованого у 2014 році (цей прийом полягає у поширенні відео та фотографій тварин, врятованих російськими солдатами, фотографій ветеранів, які плачуть від щастя возз'єднання, відео спільних дій російських солдатів та українських солдатів проти українських «нацистів» та бандитів, а також відео солдатів, які несуть мир людям у вигляді нових підручників для шкіл, а також медичного обладнання тощо).

Крім того, численні звернення українських та російських ветеранів мали бути використані для того, щоб "зупинити нацизм" в Україні та запобігти йому в Росії та в усьому світі.

План також передбачав залучення тих, хто через специфіку своєї роботи контактує з великими групами людей — вчителів, таксистів, працівників сфери обслуговування та інших.

Як раніше повідомляв Укрінформ із посиланням на міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, понад 200 000 «кібервійськ» в Україні допомагають країні просувати українські наративи та боротися з російською дезінформацією.

===