• У Києві демонтують понад 100 пам'ятників комуністам

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Середа, 7 жовтня 2015 року

У столиці України запропоновано демонтувати понад 100 пам'ятників та меморіальних дошок, присвячених діячам комуністичної епохи

У Києві планомірно розлучаються зі спадщиною комуністичного минулого. Дотримуючись закону про декомунізацію, Український інститут національної пам'яті (УІНП) пропонує позбутися в Києві 105 відповідних пам'ятників і пам'ятних знаків.

У переліку, який спрямований міському голові Києва, вказано не тільки назви й місця розташування таких пам'яток, а й надано обґрунтування, чому їх варто демонтувати, пишеться на сайті УІНП.  

Запропоновано демонтувати 12 пам'ятників Леніну: на вул. Бориспільській, 7; вул. Ползунова, 2; пр. Відрадному, 103 (2 пам'ятники); вул. Індустріальній, 4; вул. Московській, 2; вул. Набережно-Луговій, 8; бульварі Лепсе, 8; вул. Дегтярівській, 21; вул. Мельникова, 81; вул. Вакуленчика, 1 та вул. Предславинській, 35.

Мають демонтувати пам'ятники, бюсти: Надії Крупській, Дмитру Мануїльському, Миколі Щорсу, Миколі Островському, Розі Люксембург, Василю Боженку, Івану Лепсе, Віталію Примакову та іншим діячам радянської епохи, а також меморіальні дошки (див. повний список).  

Натисніть на фото, щоб побачити текст у збільшеному вигляді:

Нагадуємо, що 21 травня 2015 набув чинності закон про заборону пропаганди символіки комуністичного і націонал-соціалістичного режимів в Україні.

Про те, як можна взяти участь в перейменуванні вулиць з комуністичними назвами, можна дізнатися тут.  

Ви також можете дізнатися, що робити, якщо вашу вулицю перейменували.

Про злочини, скоєні комуністичною партією за всю її історію, «Велика Епоха» писала в редакційних статтях «Дев'ять коментарів про комуністичну партію».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...