• Новий фільм розповість про кохання комп'ютера і людини

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Понеділок, 3 березня 2014 року
 

«Любов зла — полюбиш і OSла». Фільм режисера Спайка Джонса «Вона» розповість про незвичайну любов головного героя до операційної системи — OS. Прем'єра запланована на 27 лютого.

Письменник Теодор переживає не кращі емоційні часи — нещодавно його кохана дружина розлучилася з ним. Він відчуває самотність, відчай, тугу, і нікому його втішити і підтримати. Тут у Теодора з'являється програма, що володіє штучним інтелектом, яка може відтворювати почуття, схожі на людські.

Теодор спілкується з нею, радиться, показує їй відео — все так само, як ніби ваша кохана людина поїхала, і ви з нею тримаєте зв'язок по телефону, висилаючи відео, відправляючи СМСки і спілкуючись через скайп. Програма співпереживає Теодору, хоче йому допомогти, намагається розібратися в його проблемах, ділиться своїми емоціями і думками — повністю замінює йому друга. А може і не лише друга...

З часом письменник розуміє, що вже відчуває до OS почуття. Теодор закохується в Саманту — таке ім'я обрала собі OS, щоб спілкуватися з письменником.

Будучи творчою особистістю, яка часто занурена в думки і роздуми, а також віртуально вживаючись у своїх творах у вигаданих героїв, Теодор з такою ж легкістю одушевляє операційну систему у своєму житті. Йому вже складно відокремити, що є життям, а що — комп'ютерною програмою — межі віртуального і реального світу зникають з кожним днем усе більше.

Але яке майбутнє може бути у людини і програми? І чому в сучасному світі комп'ютер може стати кращим другом або навіть більше — коханою людиною? Напевно, час людству задуматися і, поки ще не пізно, не стати схожими на бездушні комп'ютери, щоб комп'ютери, в свою чергу, не перетворилися на високодуховні істоти.

М'який жіночий закадровий голос Саманти належить акторці Скарлетт Йоханссон.

Фільм «Вона» був номінований на отримання премії Оскар у п'яти номінаціях, а також вже удостоївся премії «Золотий глобус» за кращий сценарій.

Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...