• «Великий забіг горил» у Лондоні

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Четвер, 6 жовтня 2011 року
'Великий забіг горил' у Лондоні
«Великий забіг горил» у Лондоні. Фото: greatgorillarun.org

Наприкінці вересня мешканці лондонського Сіті стали свідками незвичайного, забавного й трохи дурнуватого явища — кілька сотень людей, одягнених у костюми й маски горил, пробігли по центру міста й уздовж Темзи.

Цей жартівливий захід, іменований «Великий забіг горил», виглядав порожньою забавою лише в очах непосвяченого іноземного туриста. Насправді ж крос наряджених зовсім не жартівливий і проводився з метою збору коштів для захисту вимираючих видів людиноподібних мавп у тропічних лісах Центральної Африки, повідомляється на сайті greatgorillarun.org. А турбуватися захисникам природи дійсно є про кого. Так, наприклад, популяція гірських горил стрімко скорочується, і до сьогодні їх залишилося лише не більше 750 особин.

«Мавпячі гонки» вже стали традиційними для столиці Англії. Костюмовані забіги проводяться компанією The Gorilla Organization з 2003 року і збирають до тисячі любителів пробіжок у хутряних нарядах і прихильників збереження дикої природи. Цього року в акції брало участь 450 осіб з усіх країн світу, зокрема з Австралії, Норвегії, Данії і Німеччини, одягнених у костюми кількох зникаючих видів горил — гірських, рівнинних, а також горил басейну річки Кросс-Рівер.

Помилуватися пробігом і різноманітністю костюмів учасників можна було абсолютно безкоштовно, а от щоб влитися до мавпячих бігунів, потрібна попередня реєстрація та оплата в розмірі 80 фунтів стерлінгів для новачків, і 50 фунтів стерлінгів для гонщиків-ветеранів. Маски і костюми горил, бігуни отримують від організаторів акції, а по завершенні заходу хутряні шубки учасники забирають з собою назавжди і можуть похизуватися в новому вбранні, коли їм того заманеться.


Незадовго до початку бігуни збираються в Лондонському центрі андеррайтингу й одягаються в костюми горил. Звідси пробіг за традицією стартує та тут і закінчується. Цього року благодійна акція «Великий забіг горил» пройшла в суботу, 24 вересня. Ведучий BBC Springwatch Білл Одді о 10:30 за місцевим часом натиснув на курок стартового пістолета, і натовп «мавпочок» вирушив долати 7 кілометровий маршрут по вулиці Мінсінг-лейн у Сіті, Тауерський і Лондонський міст, повз Сіті-хол і галереї сучасного мистецтва Тейт Модерн.

Дистанція не дуже велика і бігуни в змозі подолати її хвилин за 40. Але це якщо бігти в щільному, важкому і жаркому костюмі горили. А можна весь шлях пройти, нікуди не поспішаючи заразом забавляючи себе і перехожих. Найповільніші учасники добираються до фінішу години за дві. Втім, тут головне не швидкість, а участь, і тому на фініші всі отримують з рук Білла Одді нагороду на пам'ять про сьогоднішню благодійну акцію.

Як зауважив один з бігунів, цей костюмований пробіг насправді дуже яскрава подія, можна сказати — просто геніальна. «Мені ніколи раніше не доводилося так багато бігати й водночас стільки сміятися», — повідомляється на сайті greatgorillarun.org.

За словами телеведучого Білла Одді, «Великий забіг горил» найвеселіший захід у всьому світі, яке організовується, в цілому, заради захисту природи і для горил зокрема, які справді потребують усілякої підтримки. «Великий забіг горил» знову нагадав Біллу Одді, що люди не такі егоїстичні, як прийнято вважати.

І дійсно, як повідомляється на сайті greatgorillarun.org, цього року збори грошових коштів під час благодійної акції перевищили 150 тис. фунтів стерлінгів, а за весь час проведення «Великого забігу горил» з 2003 року організатори змогли зібрати понад 1 млн фунтів стерлінгів пожертвувань для проектів збереження дикої природи в Центральній Африці.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...