• На старт, братці-кролики!

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Неділя, 4 вересня 2011 року

У німецькому містечку Роммерц 28 серпня відбувся Відкритий чемпіонат зі стрибків серед кроликів.

Таке веселе спортивне змагання проводиться в Роммерці вже вп'яте. У цьому році 80 пухнастих спортсменів продемонстрували глядачам свою стрибучість і позмагатися в умінні долати перешкоди, розігравши призи в легкій та середній ваговій категоріях. Згідно з правилами, у змаганні можуть брати участь домашні вихованці будь-якої породи, віку або ступеня підготовки, будь-то «професіонали» або звичайні улюбленці сім'ї. Досить пред'явити організаторам заходу ветеринарний паспорт, заповнити анкету учасника і можна готувати довговухого до забігів і стрибків.

Це веселе змагання особливо розважає дітей. Однак, незважаючи на жартівливий характер заходу, місцеві судді строго стежать за дотриманням правил і стрибковими досягненнями пухнастиків (тут).

Конкурсів для чотириногих учасників по суті всього чотири. Перші два: стрибки у висоту через бар'єр і в довжину через «сходи» або горизонтально лежачий бар'єр. Висота бар'єру і довжина сходів поступово збільшуються за рахунок додавання нових жердин. Всім учасникам дається три спроби для подолання кожної перешкоди. Переможцем оголошується звірок, який зумів стрибнути далі й вище за всіх.

Інші два конкурси — це кролячі аджіліті, або змагання у спритності. Пухнастим претендентам необхідно пробігти по прямій та звивистій траєкторіях, попутно долаючи різноманітні пронумеровані перешкоди — кілька видів бар'єрів, відкриті та закриті тунелі, сходи й гойдалки. Судді конкурсів враховують не тільки швидкісні якості кроликів, але й те, в якій послідовності і з якими помилками вони ці перешкоди подолали.

По завершенні змагань власники кроликів-переможців нагороджуються призами та сертифікатами, а пухнасті спортсмени — смачним частуванням.
Трохи історії
Перші змагання зі стрибків серед кроликів були проведені наприкінці 1970-х в одному з шведських клубів власників кроликів. Правила проведення змагання були взяті з кінного спорту та адаптовані під розміри й фізичні можливості пухнастих спортсменів. Досить довгий час цей захід залишався тільки місцевим явищем, але вже з 1987 року після проведення в Стокгольмі першого національного змагання він привернув до себе широку увагу.

З 1993 року всюди в Данії стали створюватися клуби «Kanin Hop» (кролячих стрибків) і регулярно проводитися змагання. А в 1994 році в Швеції була зареєстрована Національна федерація кролячих стрибків, яка прийняла єдині правила проведення змагань для всіх клубів власників кроликів країни. Й досі шоу кролячих стрибків залишається дуже популярним у всіх куточках Швеції.

У 1999 році чотири країни — Швеція, Данія, Норвегія і Фінляндія прийняли єдині правила проведення змагань, які з 2001 року стали називатися «Nordic Rabbit Hopping Rules» (правила проведення змагань з кролячим стрибків північних країн). Можна сказати, що ці правила стали основою для проведення шоу не тільки в Скандинавії, але й в інших країнах. Адже найчастіше у кожній країні змагання проводилися по своїх, місцевих правил, що ускладнювало організацію міжнародного кролячого шоу.

У теперішній час шоу кролячих стрибків отримало визнання не тільки в Європі, але також у тСША і навіть в Японії. А в кінці 2011 року в Швейцарії планується проведення першого європейського чемпіонату з кролячих стрибків і аджіліті. Можливо, саме на цих змаганнях вдасться побити рекордні досягнення датських кроликів, які ось вже понад 12 років залишаються неперевершеними. Так, рекорд стрибка в довжину складає 3 метри (встановлений 12 червня 1999 р.), а у висоту — 99,5 см (встановлений 28 червня 1997 р.).

Чим же можна пояснити зростаючу популярність цього забавного змагання та хобі? Воно допомагає встановити краще взаєморозуміння між пухнастим звіром і його власником, задовольняє потребу кролика в бігу та стрибках, а також сприяє популяризації кролика як розумного легкої в дресируванні домашньої тварини.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...