• В світ прийшла весна: Фестиваль квітів

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 12 квітня 2011 року
Щорічно з початком весни парки і сади всього світу відкривають свої двері для публіки. Весна часто починається з фестивалю квітів. Весна - це і свято травневих хрестів в Іспанії, і свято цвітіння сакури в Японії, і фестиваль спаржі в Німеччині.

На початку травня, як у самий квітучий місяць року, в Іспанії відзначають свято травневих хрестів - символ християнства. В ці дні жителі міст декорують вулиці хрестами, виконаними з квітів. У ніч на 1 травня жителі Гренади збираються разом на головній площі міста, до ранку перетворюючи її в квітковий килим. Такий фестиваль квітів можна бачити тут щороку. Навесні в Бат з'їжджаються садівники з усієї Англії, щоб на щорічній виставці купити найкраще насіння квітів.

Навесні Королівські сади Бельгії відкривають свої двері для публіки. Одним з найбільш знаменитих є Королівський сад Лейкен Глассхаус - парк екзотичних рослин, привезених з Африки.

Навесні в усьому світі проходять конкурси та фестивалі квітів: так, для Флоренції це конкурс ірисів, на який з усього світу привозять дивовижні сорти цієї рослини, для Канади - щорічна виставка тюльпанів, одна з найбільших у світі, а жителі Каліфорнії проводять у травні фестиваль полуниці. Наприкінці весни в Челсі проходить традиційний фестиваль квітів та останніх розробок в області паркової архітектури та ландшафтного дизайну. З 1862 року цей фестиваль проводиться британським Королівським товариством садівників. Він завоював звання найвідомішого свята квітів у Великобританії.

Голландія славиться своїм весняним квітковим парадом, який називають одним з найбільш унікальних квіткових вистав у світі: в ці дні всі будинки, машини, паркани прикрашаються гірляндами і букетами з живих весняних квітів. Тисячі туристів з усього світу прибувають сюди, щоб взяти участь у святковій ході. Вулицями рухається процесія, учасники якої несуть зроблені з квітів фігурки тварин та героїв народних казок. Великі квіткові фірми прикрашають автомобілі та пересувні платформи хризантемами, ліліями, фрезіями, трояндами і, звичайно ж, тюльпанами - символом Голландії.

Фестивалі квітів можна вважати візитною карткою Голландії: море квітів, музика, костюмовані вистави - все це проводиться кожної весни ось вже більше 50-ти років, і кожен рік є унікальним. Всесвітньо відомий Королівський парк квітів у Нідерландах - Кекенхоф. Це місце - ідеальний взірець садово-паркової архітектури та ландшафтного дизайну. Особливо красиво тут ранньою весною, коли все навколо сповнене квітучими гіацинтами, тюльпанами, орхідеями, нарцисами, фрезіями та іншими красивими рослинами.

Кожна країна відзначає прихід весни відповідно до своїх традицій, але всіх об'єднує відчуття, що навколишня природа оживає.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...