• Рейтинг найщасливіших країн у світі за 2010 рік

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 28 березня 2011 року
За даними 12 масштабних інтернаціональних опитувань дослідниками з Legatum Institute був складений "рейтинг найщасливіших країн". Для складання рейтингу був підрахований індекс процвітання 110 країн, в яких проживає 90% світового населення.

Інтернаціональні опитування, проведені Heritage, Gallup, World Economic Forum і Foundation, оцінювали "рівень щастя" кожної країни за 89 показниками: економіка, підприємництво, влада, освіта, охорона здоров'я, безпека, свобода особистості та суспільного капіталу.

Половина опитаних мешканців Непалу виявилися цілком задоволеними своїм рівнем життя, при цьому 81% непальців довіряють банкам своєї країни. Слід зазначити, що в Непалі рівень інфляції становить 11%, а безробіття - 46%. Можливо, респонденти боялися висловити свою істинну думку в умовах нестійкості демократії в країні. Тому до списку критеріїв визначення ступеня щастя дослідниками був доданий пункт про можливість без страху висловлювати свою політичну думку.
 
Десяте місце в рейтингу найщасливіших країн світу зайняли США. 90% американців повністю задоволені станом свого здоров'я, як відомо, американський уряд витрачає на охорону здоров'я більше коштів, ніж будь-яка країна в світі. 90% американців упевнені, що сумлінна робота - гарантія успіху в житті.

Дев'яте місце в рейтингу найщасливіших країн світу - Нідерланди. 88% голландців відзначили, що головним для них є свобода вибору в житті. Також голландці мають глибоку довіру, як до своїх співгромадян, так і до уряду.

Восьме місце в рейтингу найщасливіших країн світу - Швейцарія. Для швейцарців також властивим виявилася довіра своєму уряду. Незважаючи на те, що Швейцарію не вважають країною, особливо сприятливого для підприємництва, однак низький рівень корупції створює гарні можливості для організації фінансових установ.

Сьоме місце в рейтингу найщасливіших країн світу - Канада. Брак особистісної свободи не заважає ¾ канадців вважати свою батьківщину кращим місцем для початку нового бізнесу: у цій країні найнижчий рівень корупції.Шосте місце
в рейтингу найщасливіших країн світу - Швеція. Щодо можливостей для підприємництва, Швеція посідає друге місце серед країн, в яких добре починати бізнес. Однак інші показники віддаляють Швецію на шосте місце в рейтингу.

П'яте місце в рейтингу найщасливіших країн світу - Нова Зеландія. Новозеландцям властива довіра один одного і готовність прийти на допомогу. Крім цього, Нова Зеландія отримала найвищу оцінку в галузі освіти і цивільних свобод. 94% респондентів щиро захоплюються красою природи Нової Зеландії.

Четверте місце в рейтингу найщасливіших країн світу - Австралія. Її вважають сприятливою для початку нового бізнесу: стабільність економіки, громадянські свободи, відмінна освіта, довіра до уряду.Третє місце
в рейтингу найщасливіших країн світу - Фінляндія. Відмінна освіта, повага до особистих свобод, високий рівень охорони здоров'я. Однак ступінь перерозподілу доходів призводить до того, що лише 75% громадян Фінляндії вірять у досягнення успіху як наслідок наполегливої ​​праці.

Друге місце в рейтингу найщасливіших країн світу - Данія. За результатами опитувань, данцям властива довіра, як свого уряду, так і до ближнього. У Данії найвищі стандарти життя в світі, низький рівень витрат на створення бізнесу та якісну освіту.

Переможцем в рейтингу найщасливіших країн по праву вважається Норвегія. Це країна з найвищим у світі рівнем ВВП на душу населення (53 тис. доларів на рік) і високими витратами на охорону здоров'я. 74% норвежців вважають важливою довіру між людьми, 94% щасливі від навколишнього їх природи, а 93% вірять у винагороду за сумлінну працю.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...