• Фінальний тур Міжнародного конкурсу китайського кулінарного мистецтва відбувся в центрі Манхеттена

  • П'ятниця, 15 жовтня 2010 року
В самому центрі Нью-Йорка на площі Таймс-сквер, 1 жовтня 2010 року відбувся фінальний тур Міжнародного конкурсу китайського кулінарного мистецтва, організований телевізійною компанією New Tang Dynasty Television's (NTDTV).

Нагороди були присуджені двадцяти трьом учасникам конкурсу п'яти шкіл китайської кулінарії. Переможці вищих нагород були оголошені 3 жовтня на церемонії вручення нагород у спортивному комплексі Pier 60 на Манхеттені.

На Таймс-сквер зібралися натовпи глядачів навколо майданчика, де конкурсанти, які приїхали з різних країн світу, готували вишукані та унікальні страви китайської кухні. Офіціанти в традиційних костюмах підносили страви до столу журі. Організатори заходу ознайомили присутніх з культурною спадщиною традиційних методів китайської кулінарії китайською та англійською мовами.
 
У фінальному турі брали участь 35 шеф-кухарів, поділених на 7 груп. Сімнадцять учасників представляли північну Америку, решта - приїхали з азіатських країн. Кожному з конкурсантів було відведено одну годину для приготування двох обов'язкових страв і одну страву - за власним вибором.

Вони повинні були продемонструвати страви п'яти основних шкіл китайської кухні: Сичуанської (центральний Китай), Кантонської (південний Китай), Шаньдунської (східне узбережжя), Дунбейської (північно-східний Китай) і Хуайянської (східні рівнини). Продукти та способи приготування трьох конкурсних страв повинні були відрізнятися від приготовлених страв на попередньому турі. Два великі телеекрани, встановлені на Таймс-сквер, транслювали шоу в прямому ефірі.

Всі учасники конкурсу висловили вдячність за можливість взяти участь в конкурсі, незалежно від того, отримають вони нагороди чи ні.

Сюй Цзяньфен вперше брав участь у конкурсі, зазначив: «Дуже важливо популяризувати традиційну китайську кулінарну культуру. З цього часу все більше шеф-кухарів буде брати участь у цьому конкурсі. Ми повинні зберегти культуру традиційної китайської кухні. Одна людина має дуже обмежені можливості. Спасибі NTDTV за те, що надав таку можливість, де ми змогли продемонструвати свою кулінарну майстерність. NTDTV проводить цей конкурс, щоб популяризувати китайську кулінарну культуру в світі та надати можливість більшій кількості людей ознайомитися з нею. NTDTV робить чудову справу». Він сказав, що обов'язково візьме участь в конкурсі в наступному році.

Засновник англійського журналу Flavor & Fortune пан Тан після дегустації блюд у фінальному турі конкурсу зазначив: «Протягом 18 років я прагнув популяризувати китайську кулінарну культуру, щоб ознайомити з нею західне суспільство. Але всі мої зусилля не йдуть ні в яке порівняння з силою впливу цього конкурсу».

Хуан Юнгуань, конкурсант з Парижу, брав участь у конкурсі вдруге та представляв Кантонську кухню. Він сказав: «Традиційна кухня не повинна бути забута. Без цього конкурсу, я вважаю, дуже мало людей зможуть знайти необхідну інформацію, щоб відродити традиції. Я сподіваюся, що NTDTV зможе підняти цей конкурс до рівня Чемпіонату світу з футболу. Коли це відбувається, всі будуть казати: "Як це здорово, подивіться на шеф-кухаря, яка чудова та унікальна китайська кухня"».

Хуан Юнгуань продовжує кухарську династію, його батько, дядько та інші родичі - всі кухарі. Він сказав, що був щасливий і відчував себе, як кінозірка, коли представив свою страву глядачам на Таймс-сквер. Він сподівається, що NTDTV буде проводити більше подібних заходів, що сприяють популяризації китайської традиційної культури.
 
Іззі Нелкен, голова комп'ютерної фірми та викладач Чиказького університету, випадково дізнався про конкурс. Йому дуже подобаються страви китайської кухні. Він був у захваті від конкурсу і сказав, що для нього це унікальна можливість. Дегустуючи страви, представлені на конкурсі, він з ентузіазмом відзначив: «Дуже смачно!» Іззі Нелкен також сказав, що йому ніколи не доводилося куштувати блюдо, приготоване майстрами такого рівня.

Ян з Пекіна сказав: «На Таймс-сквер пройшов чудовий конкурс. Дуже добре, що він відбувся у такому важливому місці Нью-Йорка для знайомлення з  китайською кухнею. Китайська кухня багата. Поширення китайської кулінарної культури абсолютно необхідно!»
 
Після дводенних змагань були визначено 23 переможця:

Сичуаньська кухня (центральний Китай): У Чунжун, Лі Чженян, Цзян Юнгуй, Ляо Сяофен і Чень Ічжун.

Шаньдунська кухня
(східне узбережжя): Лю Цююй, Ван Чжуні, Дай Дехе, Чень, Бі Кецян, Сюй Веньцян.

Кантонська кухня (південний Китай): Лю Банчуань, Лі Веньчжуй, Лю Шуньтай, Фен Гуйцзан, і Чжен Цзе.

Хуайянська кухня
(східні рівнини): Сюй Чуажень, Сюй Цзяньфен і Чжан Цзунань.

Дунбейська кухня (північно-східний Китай): Чень Лічжень, Тянь Женю, Ян Дегуй і Лю Ліюань.

Увечері 3 жовтня в будівлі комплексу Pier 60 (23-а стріт і 12-а авеню) шеф-кухарі, які одержали найвищі нагороди, приготували чудову вечерю, що представляє кожну з п'яти кухонь, також відбулася церемонія нагородження та банкет.


Цзюй Цай. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...