• Тибетські жінки: які вони

  • Ганна Аллен | Велика Епоха
    Неділя, 6 жовтня 2013 року
Суворі умови життя в Гімалаях створили культуру реальності та розуму. І Тибет в цій культурі жіночого роду, а більшість священних місць  гори, озера, камені — мають жіночі імена. Глибоке шанування жінки як продовжувачки роду — також частина давньої культури.
 

Тибет — земля легенд, таємниць і містики. Величні Гімалаї сформували тибетську культуру і спосіб життя, наближений до природи. З тибетських легенд відомо про ставлення до жінок. У священних писаннях слово «жінка» — найбільш терпляча і співчутлива.

 

Спосіб життя тибетців тісно пов'язаний з релігією. Вони вірять, що в їхні землі переродився Будда. Буддизм вчить, що життя — це страждання. Справжня мета життя — це духовне проникнення, тому страждання веде до мудрості. І кожен день життя можна використовувати як духовне вчення. В писаннях Тибету хвалять дух і гідність жінок, а також говориться, що далекі від досконалості тіла чоловіка та жінки однаково підходять для досконалості.

 

Особливо шанували в Тибеті матерів. Вони з великою мудрістю приймали всі серйозні рішення. Але мудрі жінки віддавали першість чоловікам, а самі дбали про дітей і родинне вогнище.

 

У 1950 році народна китайська армія принесла до Тибету комунізм. Почалися репресії корінних жителів. Прокотилася хвиля вандалізму: будинки та церкви перетворили на трудові табори, були знищені більше 6 тисяч монастирів, храмів та усипальниць. В 1959 році тибетці втратили свою країну. Тибетські жінки зі своїми родинами змушені були відступити. Вони знайшли притулок в Непалі та Індії. Після п'ятдесяти років майбутнє тибетських жінок на їхній священній землі не ясне.

 

Уряд Тибету у вигнанні дозволив всім жінкам нарівні з чоловіками отримувати освіту. Освічений чоловік — це освічена людина, а освічена жінка — це утворення сім'ї, народу, суспільства. У тибетських жінок є Всесвітня Організація Тибетських Жінок. Вона вирішує проблеми біженок і бореться за вільну батьківщину.

 

Тибетські шлюби — це традиційні шлюби за домовленістю і засновані на матеріальних інтересах сімей. Заміж дівчат віддають рано, в 13 років. Бувають весілля і за коханням, хоча тибетцям нелегко міняти мислення. Сім'я і шлюб в Тибеті є соціальним захистом жінок. Біженки зберігають свою давню культуру, відзначаючи традиційні свята.

 

Глибока філософія і сильний дух допомагають жінкам Тибету проходити з честю всі випробування. Для віруючих жінок життя є випробуванням сили своєї віри, звільненням від усіх уподобань — це й є для них свобода. Все життя тибетських жінок — це життя для інших. Вони не бачать сенсу в тому, щоб жити для себе.

 

Тибетські священні писання підкреслюють духовне призначення жінки:

 

Жінок слід шанувати

Жінки 
 це небеса

Жінка 
 це істина
Жінка  це вогонь трансформації

Жінка 
— це Будда

Жінка 
 це релігійна громада

Жінка 
 це велика мудрість

 

Вважається, що в руках у жінок ключі від духовних скарбів Тибету. Тибетські жінки — це натхнення тибетського народу.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...