• Правду про свою країну іноді можна дізнатися за кордоном

  • Четвер, 10 березня 2011 року

У США проживає близько 3,5 мільйонів китайців, і особливо їх багато в Каліфорнії. Якщо раніше китайці приїжджали до Сполучених Штатів в основному з Тайваню, то з початку 80-х рр.. минулого століття і по цей час сюди йде третя хвиля імміграції з КНР. В основному, це вихідці з континентальних провінцій Китаю.

Особливістю китайських іммігрантів є те, що вони ніколи не асимілюються з місцевим населенням, а переважно селяться компактними групами-Чайнатаун, які зазвичай займають кілька міських кварталів. Властива китайцям-іммігрантам групова (кланова) психологія дозволяє їм зберігати в Чайнатаун свої етнічні традиції. Вкоренилися чайнатауни і в Сакраменто, адміністративному центрі штату Каліфорнія.

Дотримуючись своїх традицій, більше десяти китайських компаній в Сакраменто організували святкування китайського Нового року на території Каліфорнійського університету, в одному з 23 факультетів. На цей захід, не дивлячись на «опальний стан» у самому Китаї, як і в попередні роки, були запрошені місцеві послідовники Фалуньгун (духовна практика або система вдосконалення).

Західні жителі, які відвідали свято, казали, що вони чули про Фалуньгун, і хотіли б більше дізнатися про цю практику. Вони також висловлювали співчуття її послідовникам у зв'язку з триваючим переслідуванням цієї духовної практики в Китаї. Що стосується китайців, то, бажаючи зрозуміти дійсне становище Фалуньгун, вони подовгу розмовляли з її представниками у стенда Фалуньгун, а деякі навіть виявляли бажання пожертвувати гроші.

На відміну від попередніх років, сьогодні китайці виявляють по відношенню до послідовників Фалуньгун щирість і дружелюбність. Більшість з них хочуть навіть вивчати вправи Фалуньгун, які, за словами займаючихся цією практикою, надають помітний оздоровчий ефект. Людина, яка приїхала на свято з Шанхаю, підійшовши до стенду Фалуньгун, мовила: «Я знаю про Фалуньгун і підтримую вас».

У січні 2001 року китайські спецслужби організували в Пекіні на площі Тяньаньмень інсценізацію «самоспалення» п'яти чоловік, які нібито займаються практикою Фалуньгун (у Фалуньгун категорично заборонено як вбивство, так і самогубство). Зроблено це було, щоб звести наклеп на Фалуньгун, приписавши йому риси тоталітарної секти. І до цього дня, не маючи ніяких інших серйозних обґрунтувань для своїх переслідувань, компартія Китаю використовує цю інсценізацію як основний аргумент проти послідовників Фалуньгун. Коли китаянка, яка проживає в Америці вже три роки, на святі в Сакраменто дізналася і переконалася в тому, що так званий інцидент «самоспалення на площі Тяньаньмень» був повністю сфабрикований з метою наклепу, вона була вражена, і взяла багато інформаційних матеріалів про Фалуньгун.

Дівчинка-шестикласниця, яка тільки що приїхала до Америки, серйозно запитала у представника Фалуньгун, чому комуністична партія Китаю забороняє Фалуньгун. Стендист роз'яснив їй, що це тільки Китай забороняє Фалуньгун, а більш ніж в ста країнах світу люди вільно займаються цією практикою. Одна китайська пара зупинилася біля стенду Фалуньгун і поцікавилася, в чому ж полягає сутність Фалуньгун. Отримавши відповідь, що сутність практики - принцип «Істина-Доброта-Терпіння», вони виявили бажання вивчити вправи Фалуньгун.

Створюється враження, що китайці вже насмілюються самостійно давати оцінку явищ, що відбуваються в світі, не довіряючи сліпо вказівкам і заборонам компартії Китаю. Це дає надію на поліпшення ситуації з правами людини в Китаї і на припинення переслідування абсолютно мирного руху Фалуньгун.

Лариса Демченко. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...