• Світові релігії

  • Ганна Аллен | Велика Епоха
    Неділя, 13 березня 2011 року
Слово «релігія» походить від латинського «religio», що означає «ритуали і віра». Вона включає ряд моральних норм, обрядів, культових дій, а також об'єднує людей в релігійні організації.
 
Більшість сучасних світових релігій мають давнє коріння. В кожній стародавній цивілізації був свій культ або кілька культів. Стародавні єгиптяни поклонялися Ра, Амону, Анубісу, Сету, Осірісу, Изиді, Хору. Єгипетські фараони вважалися втіленням богів. Стародавні єгиптяни першими почали готувати померлих до потойбічного життя. Вони ховали їх з речами, які, як вважалося, могли стати в нагоді в потойбічному світі. Давні народи Месопотамії вірили в людиноподібних богів. Чотири їх головних бога - Ан (бог неба), Кі (богиня землі), Енліл (бог повітря) і Енкі (бог води).
 
В Ірані приблизно в VI столітті до нашої ери виникла релігія зороастризм. Її засновником був пророк Заратуштра. Але в період арабських завоювань її заборонили. Послідовники зороастризму бігли до Індії. Ця давня світова релігія ґрунтується на вірі в бога Ахуру Мазду.
 
Світова релігія Іудаїзм - релігійний світогляд єврейського народу. Вона виникла приблизно 3500 років тому в Палестині. Має близько 15 млн. послідовників. Закони іудаїзму відомі як десять заповідей, даних Богом Мойсею на горі Синай. Ці закони записані у Старому Завіті Біблії, головній книзі християнства. Святим письмом іудаїзму є Тора. Ця релігія вплинула на інші релігії, які виникли з часом на цій території. До їх числа входять християнство, іслам і віра багаї. У єврейському храмі - синагозі - іудеї моляться три рази на день. Субота або Шабат - день відпочинку і молитв, на згадку про те, що Бог, створивши світ за шість днів, на сьомий відпочивав. Віруючих в іудаїзм 14 млн. людей, а багаї-7 млн.
 
Християнство також є світовою релігією. Кількість християн у світі більше 2.1 млрд. людей. Вони - послідовники Ісуса Христа, який проповідував близько 2000 років тому. Священна книга християн - Біблія - включає Старий Заповіт, який прийшов від іудеїв, і Новий Заповіт, що включає опис життя Ісуса і основи його віровчення.
 
Християнство поділене на католицтво і православ'я. Католики шанують Діву Марію. Главою католиків є Папа Римський. Світову релігію католицтво практикують у країнах Європи, Австралії, в західних областях України. Православні вірять в єдиного Бога, який виступає в трьох ликах - Бог Отець, Бог Син, Бог Святий Дух. Найбільше число віруючих - у Росії.
 
Буддизм, одну з найдавніших світових релігій, заснував Сідхартха Гаутама (Шак'ямуні), який народився індійським принцом. Одного разу, виїжджаючи з палацу, він побачив "чотири видовища": старого каліку, хвору людину, труп, що розкладається, і відлюдника. Гаутама усвідомив сувору дійсність життя, що хвороби, старість і смерть неминучі. Тоді він відмовився від влади і залишив палац, щоб зайнятися медитацією і отримати відповіді на свої численні запитання. Під деревом бодхі він знайшов просвітлення та осягнув істину. Буддизм практикують 376 млн. людей в Індії, Бірмі, Непалі, Таїланді, Японії, Кореї, Шрі-Ланці.
 
Індуїзм виник в давнину на території Індії. У ньому віруючі поклоняються безлічі богів і богинь. У них величезна кількість обрядів, релігійних ритуалів. Світову релігію Індуїзм сповідають 900 млн. людей.
 
У Китаї поширені три стародавні релігії - буддизм, даосизм, конфуціанство. Засновником даосизму вважається Лао-Цзи. Даосизм проповідує вчення про Дао. Конфуціанство заснував китайський філософ Конфуцій. Він був учителем і радником правителів. Проповідував справедливість і благородство, вірив у сімейні цінності, мир і істину. Роки життя Конфуція вважаються золотим часом китайської філософії.
 
Пророк Мухаммед заснував світову релігію іслам у VII столітті. Священна книга мусульман - Коран. Мусульмани вірять, що Коран був даний пророку Мухаммеду через ангела Гавриїла. Світова релігія іслам вшановує єдиного бога Аллаха. Слово «іслам» означає «мир і послух Господу». Ісламу поклоняються 1.3 млрд. людей.
 
У кожній релігії світу деяким днях надається особливе значення. Для християн це день народження Христа - Різдво. Великдень - день воскресіння Ісуса Христа після страти на хресті. Трійця - зішестя Святого Духа. Для мусульман - це Уразабайрам, що символізує кінець поста під час Рамадана. Курбан-байрам позначає кінець хаджу, паломництва до Мекки. Євреї відзначають новий рік святом Рош Ха-Шана, який, за їх повір'ям, був днем створення світу. Йом-Кіпур - день молитв про прощення за скоєні помилки. Індуси відзначають декілька свят. Дівалі-фестиваль вогнів - свято перемоги добра над злом. Дуссера - свято перемоги Рами в бою з царем демонів Раваною. Буддисти відзначають день народження Будди - Буддха-Пурніма. Дати обчислюють за місячним циклом.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...