• Шопоголіки: речі на першому місці

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 13 березня 2011 року
Яскраві вітрини, безліч речей, що приваблюють увагу, і задоволення від вдалої покупки – багатьом подобається купувати речі у великих торгівельно-розважальних центрах. Та для декого це може перерости у залежність. Якщо ви можете сказати про себе, що похід по магазинах допомагає вам розвіятись і зняти втому, то, можливо, ви – шопоголік.

Шопоголік: хто це такий?

Шопоголік – це людина, яка постійно думає про покупку якихось речей, якій подобається сам процес вибору і покупки речей, часто абсолютно їй не потрібних. Багато людей середнього рівня достатку хоч раз в житті робили необдумані покупки, про які могли потім шкодувати. Але у шопоголіка вони носять регулярний характер: перебуваючи у стані ейфорії, він не думає про наслідки для його сімейного або персонального бюджету.

Про залежність від шопінгу психологи всерйоз заговорили ще наприкінці ХІХ століття. Ще тоді німецький психолог Еміль Крепелін для позначення маніакальної тяги до покупок вводить медичний термін оніоманія. Еміль Золя у 1883 році написав роман «Дамське щастя», в якому героїня розорює свого чоловіка походами по жіночих магазинах.

Шопінгоманія вказує на психологічні проблеми – вважають лікарі. Залежними можуть стати як жінки, так і чоловіки. Такі люди намагаються втамувати душевний біль короткочасною ейфорією від покупки, насолоджуватись володінням красивими речами.
 
Шопоголіками стають люди, які втікають від своїх психологічних проблем: внутрішньої пустоти, самотності; вони прагнуть володіти речами і вважають, що тільки вільна людина може дозволити собі марнотратство. Реклама пов’язує володіння якоюсь річчю з образом багатої, вільної, самодостатньої людини і т.п. хоча речі залишаються лише речами і не несуть їх господарю відчуття спокою і щастя.  

Як боротися з тягою до покупок?

Необхідно навчитись правильно вести свої фінансові справи, складати списки необхідних речей, підраховувати, скільки ви витратите на них. Рекомендують не брати в магазин великі суми грошей, бути раціональним при виборі покупок.

Шопоголікам треба переглянути своє ставлення до оточуючого світу: є безліч речей, які можуть принести людині задоволення. Це – спілкування з рідними і друзями, допомога комусь, хто її потребує, прогулянки на природі, відвідування навчальних курсів, заняття цігун або спортом, читання художньої літератури, рукоділля і малювання, походи в музей, театри, і багато чого іншого. Адже світ такий великий і чудовий!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...