• Як вирішити робочі конфлікти?

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Середа, 21 серпня 2013 року

Конфлікт у робочому середовищі — досить поширене явище. І хоча деякі психологи дають поради як вийти з нього переможцем, однак суперечність, що виникла, не принесе ніякої користі як для переможця, так і для переможеного. Як же вирішити конфлікт на роботі?

Конфлікт викликає психологічну напругу, яка віднімає розумові та фізичні сили в обох сторін. У зв'язку з цим під час суперечки уникайте прямих зіткнень із суперником, навіть якщо він не правий. Адже від додання одного ворога вам легше не стане.

Причиною конфлікту на роботі є особисті вигоди, почуття (заздрість, агресія, кар'єризм тощо) і недобросовісна робота співробітників.

Якщо конфлікт усе-таки вже стався, то в такому випадку вам потрібно запастися холоднокровністю і спокоєм, щоб провести психологічний аналіз. Насамперед постарайтеся зрозуміти справжню причину того, що сталося. Дайте відповідь на питання, хто з вас винен. Якщо ініціатор — ви, то розберіться в собі, чим вас дратує ворог. Якщо вам вдасться побачити корінь проблеми, то принаймні складеться чітке розуміння ситуації, що виникла. А можливо це допоможе уникнути появи аналогічної ситуації в майбутньому. Якщо ініціатор конфлікту — протилежна сторона, то сформулюйте собі, що конкретно у вас самих не влаштовує ворога. Після цього більше не підживлюйте його емоціями. Наприклад, якщо він заздрить вашій зарплаті, то зробіть так, щоб заздрісник більше ніколи не зміг дізнатися, скільки ви заробляєте.

Також дамо вам кілька порад як вирішити конфлікт, коли він ще в зародку:

• Якщо вас хтось намагається атакувати, можна, наприклад, прикинутися, що не почули неприємних слів, які прозвучали, так би мовити «увімкнули холодильник». Або ж можна просто зіграти роль веселуна, який не приймає близько до серця гнівні нападки начальства або товаришів по службі.

• Якщо претензії звучать із вуст розлюченого директора і визнання вашої провини в цій ситуації не змусить вас нести відповідальність, то можете зізнатися керівнику, що ви не праві, мовляв, визнаєте свою провину і постараєтеся більше її ніколи не повторити. У такому становищі йому вже не цікаво буде на вас нападати. Та й у вас душевний стан буде більш комфортним і спокійним, ніж якщо ви будете «з піною біля рота» доводити свою невинність.

Читайте також:
Підписатися:

Коментарі