• Як досягти успіху на роботі: 5 порад

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Понеділок, 28 жовтня 2013 року
Кожен з нас бажає досягти висот у своїй сфері діяльності. Адже перемоги на трудовому поприщі не тільки приносять високі доходи, але й підвищують самооцінку. Як же досягти хороших результатів і яких принципів дотримуватися, щоб ваші справи складалися якнайкраще? У цій статті ми дамо кілька порад, які, сподіваємося, допоможуть вам здійснити прогрес у кар'єрі.

1. Плекайте хороші відносини з людьми навкруги. На робочому місці, чи це виробництво, чи сфера обслуговування, торгівля або ще десь — у більшості випадків вам доводиться мати справу з людьми. Досягнення гармонії з оточуючими просто необхідність для успішної роботи. Не будьте занадто егоїстичними, навчіться бути психологом і у своїх діях враховуйте не лише власні вигоди, а й інтереси інших. Така поведінка викличе повагу ваших колег.

І навпаки, протиріччя в колективі будуть створювати у вас негативні емоційні стани, відніматимуть ваші розумові та фізичні сили, відволікатимуть увагу від основної діяльності. У конфліктній ситуації, можливо, варто піти на поступки, навіть якщо це, на перший погляд, не вигідно для вас. Рано чи пізно, згідно з принципом бумеранга, лояльність оточуючих людей повернеться до вас же.

Ні в якому разі не заздріть нікому з товаришів по службі. Адже почуття заздрості, як зазначають психологи, є руйнівним емоційним станом. Замість цього постарайтеся поліпшити свою ефективність в роботі, щоб наздогнати суперника.

2. Обладнайте ваше робоче місце максимально комфортно. Після знаходження спільної мови з колективом можна подумати і про своє робоче місце. Постарайтеся створити обстанову, що допомагає по-справжньому заспокоїтися і зосередитися на своїй роботі. Можливо, потрібен невеликий ремонт: поміняти колір шпалер, освітлення, забезпечити звукоізоляцію в приміщенні, обзавестися необхідною побутовою або оргтехнікою тощо. Адже робота — це ваш другий дім. Створіть умови, щоб ви йшли на роботу, як на свято. Позитивний емоційний стан, зумовлений зручностями робочого місця, підвищить вашу працездатність.

3. Будьте цілеспрямованими і працьовитими. Не бійтеся «засукати рукава», тобто виконувати важку роботу. Багато великих людей, перш ніж стати видатними, багато трудилися. Як кажуть, «під лежачий камінь вода не тече».

Не всім дано хапати зірки з неба. Більшість людей досягає своїх цілей за допомогою працьовитості та наполегливості. Якщо якась розпочата вами справа не увінчалася успіхом з першого разу, то не засмучуйтеся, ні в якому разі не допускайте думки, що ви невдаха. Як кажуть, «перший млинець грудкою». Обов'язково повторіть спробу (якщо, звичайно, справа того варта), але вже з урахуванням здійснених промахів. Адже не помиляється тільки той, хто нічого не робить.

4. Замість самореклами підвищуйте свій професіоналізм. Деякі працівники намагаються показати себе перед начальством, продемонструвати свої здатності та здібності, або постійно натякають директору про підвищення своєї посади чи збільшення зарплати. Така легковажна поведінка підлеглих часто дратує начальника, і зовсім не сприяє їх кар'єрному зростанню.

З іншого боку, якщо керівник бачить, що співробітник успішно розвивається на своїй посаді, професійно зростає і удосконалює навички, то він природно буде радий підвищити вас на посаді або збільшити вашу зарплату.

5. Максимально ясно усвідомте кінцевий вигляд своєї праці. Перш ніж приступити до виконання якого-небудь завдання або проекту, спробуйте уявити, що в кінцевому рахунку має вийти. Не варто працювати заради роботи. Потрібно прагнути високої ефективності. Навчіться мислити широко. За допомогою свого логічного мислення уявіть, яким буде результат початої робити, які наслідки вона може мати. У деяких випадках такий прийом допомагає заощадити час і уникнути помилок. Наприклад, якщо якийсь проект із самого початку малоперспективний, то, мабуть, не варто за нього братися і марно витрачати свої зусилля.


Читайте також:
Шукаю роботу. Доступні орієнтири

Підписатися:

Коментарі