• Поради щодо самостійного ремонту квартири

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Субота, 24 серпня 2013 року
Косметичний ремонт ― періодично виконувана процедура, що має на меті надати приміщенню емоційної свіжості і затишку. Нижче ми поділимося деякими практичними порадами, які допоможуть вам зробити ремонт житла своїми руками.

Перш за все, перед початком ремонту слід винести з кімнати всі предмети інтер'єру, в тому числі й меблі. Якщо ви не плануєте міняти підлогове покриття, то великогабаритні предмети можна змістити в центр кімнати. Таким чином, ви забезпечите вільний і зручний доступ до стін.

Якщо підлогове покриття ви не будете міняти, то його слід захистити від будівельного сміття, яке виникає в процесі ремонту. Для цього підійде пакувальний картон, накритий поліетиленовою плівкою з нахлестом близько 10 см. Стики плівки слід склеїти канцелярським скотчем. До плінтусу плівку найкраще щільно приклеїти малярською паперовою стрічкою, оскільки вона не залишить слідів після її видалення.

При підготовці рекомендується також знеструмити в приміщенні електроенергію, зняти з розеток і вимикачів світла декоративну пластмасу, а те, що міститься під ними, ― заклеїти малярською стрічкою.

Наступний крок ремонту ― зняти старе покриття зі стін і стелі. Для цього знадобляться шпатель, яким ви будете зішкрібати побілку або шпалери, і малярський валик. Він необхідний для того, щоб змочити водою ділянки старого покриття, які важко видаляються, перед тим як зішкрябати їх зі стіни. Після ретельного очищення стін і стелі їх слід обробити складом ґрунтовки, призначеним для гігроскопічних (що всмоктують вологу) основ. Великі вибоїни, тріщини й інші дефекти стін вирівнюють спочатку цементним розчином, а потім поверх нього наносять шар шпаклівки завтовшки до 2 мм. Після висихання шпаклівки не забудьте зачистити зашпакльовані ділянки наждачним папером.

Отже, ваші стеля і стіни повністю готові до фарбування водоемульсійною фарбою або поклейки шпалер. Перш за все, нове покриття наноситься на стелю. При цьому колір стелі вибирають трохи світліший, ніж стін. При виборі кольору покриття слід також врахувати, що якщо ваша кімната невелика за площею, то слід віддати перевагу світлим холодним тонам, які додадуть просторові додатковий візуальний об'єм. Для нанесення фарби фахівці рекомендують використовувати новий малярський валик з ворсом середньої довжини і пластмасову ванночку, щоб віджимати надлишки фарби.

Тільки після того, як пофарбуєте стелю або наклеїте на неї шпалери можна приступити до стін. У разі шпалерного покриття, щоб приготувати клей, користуйтеся інструкцією на його упаковці. При розчинені клею у воді, якщо хочете уникнути грудок, почніть перемішувати воду дерев'яною палицею, утворивши воронку. Після цього насипте повільно в воронку суху клейову суміш. Продовжуйте перемішувати воду, поки клей повністю не розчиниться.

Щільно приклеїти шпалери до стіни й видалити повітряні бульбашки вам допоможе спеціально призначений для цього валик, який можна придбати в будівельних магазинах. Пропрасовувати валиком стіни слід в горизонтальному напрямку від центру до країв шпалер. До повного висихання клею уникайте в кімнаті протягів, які призводять до нерівномірного висихання клею, розповзання стиків та інших дефектів. Якщо ви віддали перевагу покриттю як стелі, так і стін шпалерами, то стики стельових і настінних шпалер зазвичай маскують стикувальним рантіком, який наклеюють в кутку по периметру стелі.

Кілька порад для економії коштів на ремонт квартир:
  • Перш ніж розпочинати ремонт слід визначитися з метражем приміщення ― це допоможе уникнути купівлі зайвих будматеріалів.
  • Дорогі іноземні будматеріали не слід купувати, оскільки вітчизняні аналоги не поступаються за якістю, але значно дешевші.
  • Для економії можна замінити елітні вінілові шпалери паперовими.
Якщо ваші стіни не дуже рівні, не поспішайте їх вирівнювати. Це дуже накладно, а різниця в 2—3 градуси все одно не помітна для ока. Проте фахівці не рекомендують заощаджувати на кухні, оскільки меблі, що вбудовуються, можуть не вписатися в криві кути.
Підписатися:

Коментарі