• Як досягти мети

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Субота, 23 березня 2013 року

Здійснювати все задумане, ставити цілі і досягати мети — здається, що нема нічого складного. Бути режисером свого життя — бажання багатьох. Проте, чому ж часто зупиняємося на півдорозі, спасовуємо, а потім довго переконуємо себе та інших, що нам і так зовсім непогано? Як досягти мети?

Нібито нічого складного: сформулювати ціль, подивитися, як інші її досягли, скласти план і діяти. Проте на практиці на якомусь етапі можна застрягнути (особливо коли мета вимагає дострокових вкладень) і навіть піти у зворотному напрямку до вихідної точки. То які кроки необхідно зробити, щоб прийти до бажаного?

1. Мрійте і мрійте сміливо. Адже ми самі малюємо світ навколо себе.

Генріх Шліман, наприклад, був сином бідняка. Працюючи з 14 років, він став однією з найбагатших людей XIX ст. Свої мільйони він не пожалкував на здійснення мрії і все ж досяг мети — знайшов оспівану Гомером Трою.

2. Не женіться за чимось, думаючи про свою ціль і в день і в ночі, будучи ніби одержимим. Адже, коли ми відпускаємо, до нас приходить найкраще.

Ім’я Джоан Роулінг відоме мало не кожному. Маючи статки в мільярд доларів, вона не гналася за грішми. Проста вчителька англійської і французької мови, Джоан придумувала для своєї доньки чарівні пригоди. Саме вони лягли в основу славнозвісної книги про Гаррі Поттера, яка зробила її авторку всесвітньовідомою.

3. Мета має бути «екологічною». Подумайте, чого ви прагнете і навіщо. Чи варто витрачати своє життя на досягнення саме цього? Оцініть свою мету за критерієм: чи принесе її досягнення радість вам і чи не заподіє шкоди іншим. Не забувайте, що, з’єднуючись, егоїстичні ідеї викликають конфлікт. Не треба порушувати закон гармонії, все має бути врівноваженим.

Віктор Франкл, наприклад, відомий австрійський психіатр, всією душею прагнув закінчити і видати свою книгу про сенс буття. Це була справа його життя, тому на шляху до своєї мрії його не зупинило ні тривале ув’язнення у концтаборах, ні фізичне знищення рукопису (Франклу довелося писати книгу понову), ні тиф.... Книга все ж побачила світ і принесла користь тисячам людей.

4. Розробіть стратегічний план. Щоб гарненько розібратися у своїх цілях і конкретизувати їх, дайте відповіді на такі питання: Що я хочу зробити? Навіщо? На які кроки я готовий піти заради цього? Де, коли і скільки? Які цілі головні? Яка моя глобальна ціль? Переформатуйте свої бажання у ціль, до того ж не багато цілей, а одну, головну, яка буде рушійною силою вашого життя.

Мюррей Халберг, новозеландський спортсмен, юнаком грав у регбі, але в одному з матчів дістав важку травму, і його ліва рука залишилася назавжди паралізованою. Однак Халберг не пішов зі спорту, а зайнявся бігом. Поступово прогресуючи, він домігся того, що виграв золото на Олімпійських іграх 1960 року в Римі на дистанції 5000 метрів.

5. Для того, щоб йти вперед, треба мати енергію і здоров’я, які дають натхнення, силу та впевненість.

Часом відчуваємо себе всесильними, а часом слабкими і неспроможними ні на що. Фундамент всього — це фізична енергія, — переконаний тренер успіху Іцхак Пінтосевич. В інтерв’ю каналу «Подъём» Іцхак розповів: «Є закон: якщо людина робить щось на повну силу, то її сила прибавляється. Якщо ж людина розслаблюється, лежить, то чим більше спить, тим слабкішою стає». Сам Пінтосевич веде здоровий спосіб життя, готується до марафону, тренуючи свою витривалість і показуючи власний приклад кроків до успіху.

6. Виховуйте себе, учіться, вдосконалюйтесь. Людина не статична — один із постулатів гуманістичної психології. Кожна людина може розвиватися і навчитися навичкам, яких не вистачає для її успіху. Як сказав І. Пінтосевич: «Божественний потенціал закладений у кожному з нас».

Демосфен, як відомо, був великим оратором Афін. Проте на шляху до слави йому довелося добряче попрацювати. Від природи маючи слабкий глос, звичку сіпати плечем, а також ніяковіючи перед гулом натовпу, він поставив собі ціль стати видатним оратором. Для цього Демосфен з повним ротом горіхів тренував чіткість дикції, читав вірші, піднімаючись на гору, в негоду приходив до моря і виголошував свої промови при шумі бурі і хвиль. Перший невдалий виступ в суді не зупинив Демосфена. Вдосконалюючи необхідні навички, він досяг мети, і навіть того, що ми його згадуємо.

7. Візьміть відповідальність за своє життя і свої рішення, не піддавайтесь провокаціям, ліні, звичкам та стереотипам, страху осуду та невдач.

Тисячі успішних людей пройшли свій шлях і довели, що найфантастичніші мрії збуваються.

Сьогодні купа всіляких тренінгів професійного росту, бізнес-семінарів, програм успіху і трансформацій на шляху до нього. Проте, не забуваймо, що вони дають тільки вектор думки, а шлях пройти ви можете тільки самі.

Йдіть до мети. Коли зупинитеся, то поверніться до попередніх пунктів за відповідями, які б окреслили ваш шлях. Не гніться під тиском нерозуміння інших чи перших невдач, докладайте зусиль, адже тільки системні зусилля дають ефект. Пам’ятайте слова Генрі Форда: «Якщо ви думаєте, що здатні на щось, ви маєте рацію; якщо ви думаєте, що у вас нічого не вийде, ви також праві».


Читайте також:

Шукаю роботу. Доступні орієнтири

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...