• Cпільне життя

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Понеділок, 4 липня 2011 року
Родина – одна з головних сторін життя людини. Благополучне спільне життя подружжя – це щасливі діти і спокій їх батьків. У той же час розлучення – це завжди мінус для обох партнерів.

Недавні соціальні дослідження в Америці показали, що сімейні пари, які не жили разом до весілля, мають міцніший шлюб, ніж сім'ї, які мали досвід спільного життя перед одруженням. Шлюбні союзи, укладені в ранній молодості в умовах нестачі грошей, а також у тих подружжях, чиї батьки перебувають у розлученні, частіше розпадаються.


Згідно з даними Алана Піза, кількість офіційно зареєстрованих одружень в останні роки стрімко падає. У 2006 році в США з 112 мільйонів сімей 49% були зареєстровані в РАГСі, інші пари перебували в цивільному шлюбі. У порівнянні з 1930 роком, тоді в офіційному шлюбі перебувало 84% пар. У Великобританії спостерігається схожа ситуація. Кількість одружень за останні 10 років зменшилася на 8%. Зараз там більше 3/4 пар починають спільне життя до того, як піти в РАГС, і 25% дітей в країні народжуються у батьків, які не зареєстрували свої стосунки.


Таким чином, останнім часом все більше людей воліють жити разом у цивільному шлюбі. Для них спільне життя в такій формі здається більш придатним та зручним. Але, на думку психологів, такі взаємини негативно позначаються на міцності сімейного життя. По-перше, далеко не всі пари, які живуть у цивільному шлюбі, доходять до офіційного одруження. Цивільний шлюб – не міцний і небезпечний. Пари, які жили разом до весілля, розлучаються значно частіше за інші пари. Дослідники пояснюють це тим, що вони вже позбавлені романтики і ілюзій щодо партнера, отже, вони не розуміють доцільності шлюбу і не впевнені в тому, що він може поліпшити їхні стосунки.


Спільне життя – це в якійсь мірі випробування для подружжя. Адже у взаєминах люблячих один одного людей можуть зустрітися образи, сварки, непорозуміння, а іноді кохана людина не виправдовує покладених на неї надій, тому що вимоги до неї занадто завищені. Тому, перш ніж починати спільне життя, сімейним парам необхідно навчитися прощати один одного і йти на поступки. Крім того, в спільному житті повинна бути присутня якась частка свободи і приємні зміни, інакше суцільні рутинні домашні обов'язки почнуть просто дратувати.

Якщо Ви все-таки прийняли рішення жити разом, значить, Вас щось об'єднує, і не поспішайте розлучатися. Спільне життя подружжя – це мистецтво, якому доведеться вчитися, можливо, все життя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...