• Таємничі та глибокі очі: макрозйомка

  • Макрозйомка людських очей фотохудожником Суреном Манвеляном
  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Субота, 26 жовтня 2013 року
Вірменський фотохудожник Сурен Манвелян відобразив за допомогою макрозйомки очі своїх друзів і колег. Свою серію фоторобіт він назвав «Твої прекрасні очі».

Сірі, карі, блакитні та зелені... Щодня кожен із нас зустрічається з десятками людських очей, навіть не підозрюючи, наскільки незвичайними вони можуть бути, якщо придивитися до них уважніше. Для Сурена Манвеляна таким засобом проникнення в глибини «дзеркала душі» став об'єктив фотоапарата.

Фотографії пана Манвеляна, начебто промальовані тонким пензлем художника, дозволяють побачити структуру і надзвичайну складність будови головного «вікна у світ» для людської істоти. Кожне око унікальне і неповторне, немов загадкова планета зі своїм особливим ландшафтом і кольоровою гамою.

Фотопроект «Твої прекрасні очі» виник, можна сказати, майже випадково. За словами Сурена Манвеляна, використання техніки макрозйомки для фотографування комах і рослин стало звичним явищем. Але що як спробувати таким чином зняти очі людини? Однак автор навіть подумати не міг, що результати експерименту виявляться настільки незвичайними. Щодня люди стикаються з сотнями очей, але навіть не підозрюють, наскільки вони прекрасні, мов світи незвіданих планет.

Пустелі і піщані кратери, яскраві квіти або фази сонячного затемнення — кожен зможе знайти щось особливе в роботах єреванського фотографа. З упевненістю можна сказати, що байдужими його творіння не залишать нікого.

Правда, якими б привабливими не були фотографії, автор не поспішає розкривати технологію їхнього виготовлення. Процес створення фотографій залишається секретом майстра.Про автора. Сурен Манвелян з'явився на світ у 1976 році в Єревані. Захоплення фотографією прийшло до нього в 16 років, але за професійну фотозйомку він взявся тільки в 2006 р. Разом із тим Сурен Манвелян отримав освіту в галузі фізичних наук в Єреванському державному університеті, де в 2001 р. був удостоєний звання кандидата наук за дослідження в області квантового хаосу. У наступному році вчений отримав нагороду президента Республіки Вірменія за дослідження у сфері квантових технологій. З 1997 р. Сурен Манвелян є співробітником Інституту фізичних досліджень Національної академії наук.

Сурен Манвелян ось уже більше 10 років викладає в Єреванській вальдорфській школі фізику, математику й астрономію.

Пан Манвелян чудово грає на п'яти музичних інструментах: гітарі, віолончелі, фортепіано, блокфлейті та лірі.

Сурен Манвелян. Фото: Hayk Manvelyan/surenmanvelyan.com

Сурен Манвелян відобразив за допомогою макрозйомки очі своїх друзів і колег.

Фото: Hayk Manvelyan/surenmanvelyan.com

Як фотограф Сурен Манвелян випробував себе практично в усіх сферах фотомистецтва. Особливо привертають фотохудожника жанри макрозйомки, портретне та пейзажне фото, а також креативні фотопроекти. Праці пана Манвеляна неодноразово публікувалися в безлічі журналів, але воістину світову популярність йому приніс фотопроект «Твої прекрасні очі» («Your beautiful eyes»).

Сьогодні Сурен Манвелян є головним фотографом журналу «Єреван».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...