• Скульптура «Рука Бога» Лоренцо Куїнна встановлена на Парк-Лейн у Лондоні

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Середа, 24 серпня 2011 року
Скульптура «Рука Бога» Лоренцо Куїнна була встановлена 21 серпня на Парк-Лейн у Мейфер — кварталі офісних будівель лондонського району Вестмінстер.

Згорблений оголений чоловік, втомлено опустивши руки, сидить у дбайливо тримаючій його величезній долоні. Цю роботу італійський художник і скульптор Лоренцо Куїнн присвятив своєму синові. «Рука Бога» звертає увагу глядача на незахищеність перед небезпеками, з якими стикаються в реальному житті діти.

На своєму персональному сайті lorenzoquinn.com Лоренцо Куїнн як коментар до появи на світ роботи «Рука Бога» наводить історію невідомого автора «Сліди».

«Одного разу людині приснився сон, в якому вона гуляла по берегу моря разом із Богом. В небі над морем розгорталися сцени життя людини, і кожна сцена відбивалася на піску у вигляді двох ланцюжків слідів — її і Бога. І раптом людина помітила, що в найважчі моменти життя ланцюжок слідів всього один. Тоді вона з сумом запитала у Бога, чому той залишив її тоді, коли підтримка була дуже потрібна. На це Бог так відповів: «Ти помиляєшся. Я ніколи не залишав тебе. Ти бачиш лише один ланцюжок слідів тому, що в найважчі для тебе часи я ніс тебе у своїй долоні».

Лоренцо Куїнн також відзначає, що в своїх роботах він не вперше використовує форму людської руки як найскладнішу у виконанні для скульптора частину людського тіла. Крім того, рука як символ синонімічна самому італійцеві Куїнну: «У руці таїться величезна сила — сила любити, ненавидіти, творити і руйнувати».

Скульптура Лоренцо Куїнна «Рука Бога» переконлива за розмірами — її довжина близько 4-х метрів, а ширина і висота досягають півтора метрів. Вага відлитої з алюмінію композиції становить 400 кг.

Зазначимо також, що експозиція «Рука Бога» на Парк-Лейн є складовою частиною всесвітньої програми суспільного мистецтва скульптора, яку Лоренцо Куїнн здійснює в 2011 році у виставкових залах Риму, Венеції і Санкт-Петербурга (копія цієї роботи експонується у внутрішньому дворику Великого Ермітажу і пробуде в Санкт-Петербурзі до кінця вересня).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...