• Конкурс баварського народного танцю «Шуплаттлер»

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    Неділя, 19 червня 2011 року
У фольклорному осередку м. Вайльхайм, Німеччина, пройшов конкурс баварського народного танцю в стилі «Шуплаттлер» на приз «Баварського Лева».

Шуплаттлер (Schuhplattler) — німецький народний танець, традиційний для Верхньої Баварії. Це дуже стародавній танець; перша згадка про них зустрічається ще в XI столітті.

Назва танцю «Шуплаттлер» складається з двох слів: Schuh (черевик) і platteln (плескати). Ці два слова передають суть характерних для танцю рухів: під час виконання танцюючі ритмічно поплескують по халявах черевиків, підметкам, стегнам та колінам. Однак ці поплескування — виключно чоловіча «партія». Дівчата в танці здійснюють лише кругові або вальсуючі рухи до і після «привітання» чоловіків.

Шуплаттлер можуть танцювати пари в групі або тільки один чоловік. Спочатку шуплаттлер був парним «сватівським» танцем і досить вільним у рухах. Ніяких правил і вказівок щодо його виконання та відповідного музичного супроводу не існувало. Спритними акробатичними викрутасами партнер хотів справити враження на партнерку і завоювати її прихильність. З часом шуплаттлер втратив «сватівський» характер і поступово перетворився на показовий танець для глядачів.

У наш час баварці обожнюють шуплаттлер, поряд зі знаменитим баварським пивом, і він є такою ж невід'ємною рисою Німеччині, як і баварські діалекти.


Відео. Баварський народний танець «Шуплаттлер». 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...