• Реп-музика стає все більш популярною

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Субота, 16 липня 2011 року
Останнім часом реп-виконавці набувають все більшої популярності серед слухачів музики. Якщо 10-15 років тому на парканах і стінах будинків можна було побачити надписи «Metallica», «Slayer», «AС/DC», то зараз стилем графіті пишуться імена відомих реперів «Center», Ноггано, Guf та ін.

Це говорить про те, що серед молоді реп-музика має великий попит. Ще одне підтвердження цьому — перемога молодого українського репера Артема Лоіка на шоу «Україна має талант. 3 сезон». За Артема проголосувала багатотисячна армія телеглядачів, і він обійняв 2-е призове місце.


Чим же все-таки приваблює слухача реп-музика? Адже в репі немає складних пасажів і красивих мелодій, неабиякий вокал тут теж не потрібен, але людей усе-таки заводять ці ритми і тексти. Влад Валов, учасник реп-групи «Bad Balance», в одному зі своїх інтерв'ю охарактеризував його так: «Реп у принципі сам по собі — це якась передача інформації. У пісні можна заспівати, скажімо, двадцять, тридцять, сорок слів, а в реп-композиції можна цю кількість збільшити у стільки разів, у скільки це можливо за той самий проміжок часу. Це по-перше. По-друге — це величезне поле для сучасних поетів, тобто реп — це мистецтво володіння звуками, як мистецтво володіння нунчаками або щось таке в цьому роді, це речитатив справжніх чоловіків, це голос міста, це взагалі-то поезія сучасності... »

Засновником російськомовного репу вважається колектив «Bad Balance». Хлопці починали свою творчість наприкінці 80-х років як танцюристи брейк-дансу, але на початку 90-х вони трансформувалися в реп-групу. Зараз у складі «Bad Balance» 3 учасники — Майстер ШеFF (Влад Валов), Al Solo і Купер. У 2009 році вони випустили альбом «Семеро одного не чекають». Насправді це найперший реперський альбом у СРСР, який був записаний ще в 1989 році, але через жорстку радянську цензуру він не був випущений, і після переробки, з доданням вокалу Майстра ШеFF, Al Solo і Купера, побачив світ лише 2 роки по тому. У ньому у формі віршів і прози речитативом викладається автобіографія групи «Bad Balance» як брейк-данс колективу, починаючи від самого його заснування, а також поява і розвиток хіп-хоп культури і брейк-дансу в СРСР. Крім ШеFF, Al Solo і Купера в записі платівки брали участь також Йолка, Страйк, А. Нуждін, Mr. Simon.


Ще один виконавець, який сьогодні дуже популярний, — це Гуф (Олексій Долматов). Він пішов з групи «Center» і зараз вони в тандемі з Баста пишуть альбоми та активно гастролюють з концертами по СНД. У Дніпропетровську 14 травня 2011 пройшов їхній спільний концерт «Баста/Гуф». Людей прийшло так багато, що в клубі «Тайм Аут», в якому відбувався цей виступ, просто не було жодного вільного місця. Це був повний аншлаг. Баста і Гуф читають реп про свої погляди на життя, про свою творчість, про процес написання їхніх спільних пісень. Хто з них що любить — чай або щось інше — теж можна дізнатися з їхніх пісень.


Римувати слова та викладати свої думки у формі віршів — це, звичайно ж, талант. Репери у своїй творчості якраз і демонструють своє вміння ритмічно читати такі тексти. Важко, мабуть, назвати реп агресивною музикою. Як будь-який іншій напрямок, він має право на існування в сучасному суспільстві. Проте використання в ньому ненормативної лексики, що постає як данина моді, може відштовхувати тих, хто надає перевагу традиційній культурі. До того ж на музиці виховуються цілі покоління людей, а лайливі слова, згідно з дослідженнями про вплив музики на структуру води, несуть негативне інформаційне навантаження, а це відповідно може негативно позначитися на молодому поколінні та внести деструктивні речі в їхнє життя. Тому хотілося б більше благородних, світлих пісень, які піднімають настрій і вносять приємні і кольорові мотиви в наше і без того непросте життя.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...