• Буддійське свято Весак

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 травня 2011 року
Щорічно під час повного місяця другого місяця індійського календаря (п'ятнадцятий день четвертого місячного місяця, що припадає на травень-червень, індійською - Вешакха) буддисти у всьому світі святкують Весак - день народження, просвітлення і смерті Будди.

У переддень свята віруючі посилають своїм рідним і близьким вітальні листівки із зображенням пам'ятних подій з життя Будди Гаутами. Вважається, що всі добрі справи, зроблені в цей день, збільшуються більш ніж у 700 мільйонів разів. Обряд обмивання статуй Будди водою (чаєм) та осипання їх квітами також є важливою складовою свята.

День, коли Будда досяг просвітління, став важливою подією для всього людства - це був переломний момент у пізнанні істини. Під час святкування Весак місцеві храми прикрашені тисячами ліхтариків, які запалюються з настанням темряви, символізуючи таким чином просвітлення, що сходить і опромінює цей світ. Навколо дерев бодхі і ступ, а також на території храмів, встановлюють масляні лампи.

Весак святкують не тільки буддисти: миряни також відвідують місцеві храми і монастирі, слухають піснеспіви і медитують протягом всієї ночі. Традиційний обхід навколо монастиря - на честь Будди, дхарми і трьох коштовностей (сангхи), - також є невід'ємною складовою святкування. Недотримання порад у ці дні може призвести до заборони на все, що може заподіяти шкоди живим істотам.

Як саме головне буддійське свято, що відзначається в багатьох азіатських країнах в 2000 році, Весак був включений до календаря ЮНЕСКО. В Індії Весак є національним святом. В Індонезії святкування Весак відбувається біля пам'ятника Боробудура Махаяма.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...