• Виставка японського декоративно-прикладного мистецтва відкрилась в Харкові

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Неділя, 11 вересня 2011 року

В харківській галереї "АВЕК" проходить виставка «Назустріч Країні Вранішнього Сонця: культура та мистецтво доби Мейдзі». На виставці представлено понад 70 творів художнього лиття та металопластики Японії другої половини XIX - початку ХХ ст.  

Велику частину експозиції складають окімоно - невеликі за розміром скульптури з бронзи та срібла. Твори вражають ювелірною точністю у передачі складних сюжетів, тонкою обробкою елементів і декоративних деталей.

Представлені скульптури відрізняються жанровим та сюжетним розмаїттям: тут можна побачити і міфологічних персонажів, таких як Сатіхоко (риба-дракон), óні (людиноподібний демон), і зафіксовані побутові сценки: «Жінка з кошиком на голові», «Селянин, що стягує сніп».

«Мати, що годує немовля» - робота майстра Удагава Кадзуо - центр експозиції. Ця скульптура була виготовлена спеціально для Всесвітньої виставки 1904 року в Сент-Луїсі (США) і пізніше представлена у Лондоні в 1910 році.

Увагу справжніх цінителів японського мистецтва привертають роботи знаменитого японського скульптора-анімаліста Масацуне Кімура і таких видатних майстрів металопластики цього періоду, як Ічіока Шіун і Такагава Моріцугу.

 

На виставці також представлені кинджали в декорованих срібних і бронзових оправах, різноманітні за формою і технікою виконання цуби - гарди мечів, срібні кісеру - трубки для куріння.

 

Під час проведення виставки організовані кураторські лекції та майстер-класи, що дозволять відвідувачам ще краще ознайомитися з культурою і традиціями Країни Вранішнього Сонця.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...