• Календар майя: що нас чекає у 2012 році?

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Вівторок, 29 листопада 2011 року
Майже щорічно ЗМІ змушують розуми людства стрепенутися через нові прогнози кінця світу. Кожного разу як ні в чому не бувало висуваються нові гіпотези, розголошуються «беззаперечні» факти і свідчення, розшифровки стародавніх писань і передбачення сучасних екстрасенсів.

Календар майя: ацтекський камінь Сонця.
Календар майя: ацтекський камінь Сонця. Фото: Photos.com

Ми вже пережили невдалий кінець світу у 2000 році, незрозуміло чому вціліли 06.06.06, висміяли слова монаха і проповідника, що говорили про фінальні в історії людства 2002 і 2007 роки. Тепер переживаємо з приводу Апокаліпсису у 2012 році. Одним із приводів для передбачення такого є кінець циклу в древньому календарі майя. Хоча хто ж тоді доживе до ядерної війни 2018 року, яку нібито передбачив Нострадамус?

Давним-давно, більше тисячі років тому, стародавня американська цивілізація майя створила систему власних календарів, які безпосередньо були прив'язані до небесних і земних циклів. Календар майя досі вважається одним із найскладніших, але досить точних систем літочислення.

Календар майя: рукописна табличка.
Календар майя: рукописна табличка. Фото: Photos.com

Майя залишили нам не лише загадку календаря, але і таємницю свого зникнення. Один із найбільш розвинених у свій час народів безслідно зник із лиця Землі, залишивши людству вражаючі знання з математики, свою писемність, бездоганну в плані співвідношення до небесних тіл архітектуру.

Календар майя: величні руїни древньої цивілізації.
Календар майя: величні руїни древньої цивілізації. Фото: Photos.com

Календар майя: піраміда Чичен-Іца в Мексиці.
Календар майя: піраміда Чичен-Іца в Мексиці. Фото: Photos.com

Для цивілізації майя релігія була тісно пов'язана з астрологією. Майянці вважали, що час має циклічну природу. Цей древній народ мав спеціальних жерців, які інтерпретували ці цикли і складали пророцтва на основі різних календарів.

По суті, існує три календаря майя — цивільний (хааб), ритуальний (тцолкін) і календар «довгого рахунку».

Перший складався з 365 днів і використовувався лише в побутових цілях, наприклад, у сільському господарстві. Це сонячний календар майя. Календарний рік хааба складався з 19 місяців по 20 днів. Ще п'ять додаткових днів називали «днями без імені». Вони вважалися нещасливими.

Ритуальний календар майя або тцолкін. Поряд з іншими цілями цей календар служив також для визначення часу жертвоприношень. Рік тцолкіна набагато коротший хааба і складається всього з 260 днів. Він поділяється на 13 місяців (як і в цивільному календарі, по 20 днів). Кожному дню відповідає своя Сонячна Печатка — своєрідна логограма. Наприклад, 3-й день місяця носить назву Синя Ніч, 6-й — Білий З'єднувач Світів, 10-й — Біла Собака і т.д.

Календар майя: кам'яні візерунки в покинутому місті.
Календар майя: кам'яні візерунки в покинутому місті. Фото: Photos.com

Щоб будь-яка дата включала елементи обох календарів, винахідливі майя об'єднали їх у так зване «календарне коло». Дати в ньому повторювалися лише через 52 років. Календар «довгого рахунку» був створений для великих часових інтервалів (циклів).

Досі точно не встановлено початок літочислення за календарем майя (вважається близько 3373 до н.е. — 3113 р. н. е.) А ось його кінець деякі дослідники майя розшифрували в даті 23 грудня 2012 року (виглядає вона, згідно з календарем майя, так: 13.0.0.0.0, 4 Ахау, 3 Канкін). Вона завершує п'ятий цикл існування земної цивілізації. Майя вважали, що до існування сучасної людини, наша планета вже пройшла 4 цикли, кожен з яких закінчувався катастрофою, потім починалося зародження нового життя. Ці відомості дали привід ученим припустити, що Земля наближається до кінця світу.

Календар майя: фрагмент із фільму '2012'.
Календар майя: фрагмент із фільму «2012». Фото: Kinopoisk.ru

Ця дата в календарі майя виникла не випадково. Саме в цей день відбудеться Великий парад планет. 21 грудня 2012 року Земля і Сонце опиняться на одній лінії з центром нашої Галактики!

Чи були праві стародавні індійці? Що ж станеться в цей день: глобальний катаклізм або, як стверджують деякі фахівці, на Землі настане нова ера (ера духовного прозріння)? Нам залишається лише здогадуватися і чекати. Незабаром Історія сама відкриє нам свої карти.
Підписатися:

Коментарі