• Дні буддійської культури прийшли до столиці

  • Юлія Рубцова | Велика Епоха
    Середа, 9 листопада 2011 року

Єдина в Україні мандрівна виставка буддійського мистецтва «Скарб Тибету», присвячена культурній спадщині Гімалайського регіону, відкрилася 8 листопада в «Українському домі» в Києві.

Головна мета експозиції, за словами організаторів — благодійного фонду «Жива традиція» та Об'єднання буддистів Алмазного шляху лінії Карма-Кагью, — це збереження самобутньої, пронизаної глибокою філософією культури Тибету.

Виставка налічує близько 300 експонатів, зібраних силами ентузіастів і приватних колекціонерів. У ній представлені скульптури та маски з металу, дерева і гіпсу, сувійний живопис, музичні інструменти, вишивка, різьблення по дереву, етнічні прикраси, а також безліч інших побутових і ритуальних речей. Серед експонатів є унікальні твори, виготовлені в монастирях і майстернях Індії, Непалу, Тибету і Бутану. Велика фотоекспозиція відображає різні аспекти життя, побуту і культури тибетців.

Дни буддийской культуры пришли в Киев. Фото: Юлия Рябова/The Epoch Times Украина

Дни буддийской культуры пришли в Киев. Фото: Юлия Рябова/The Epoch Times Украина

Дни буддийской культуры пришли в Киев. Фото: Юлия Рябова/The Epoch Times Украина

Дні буддійської культури прийшли до столиці. Фото: Юлія Рябова/The Epoch Times Україна

Організатори вважають, що кожен з творів має не просто художню та естетичну цінність, але і пронизаний глибоким символічним змістом. Це стосується деталей, кольору, форми, пози і атрибутів, що належать об'єктам експозиції. Подібний символізм спирається на світосприйняття буддистів Тибету і використовується як метод пізнання розуму, його просвітлених, удосконалених сторін.

«І в живописі, і в скульптурі, оскільки це унікальне прикладне мистецтво, майстерність передавалася по прямій лінії від Будди Шакьямуні своїм учням і далі від майстра до майстра, від батька до сина. Така лінія спадковості збереглася донині і підтримується майстрами Індії, Тибету, Непалу та Бутану», — розповіла Великій Епосі директор експозиції Аліна Федченко.

У дні виставки будуть організовані екскурсії та майстер-класи з буддійської медитації, пройде цикл тематичних лекцій по медицині Тибету і Тханки-живопису. Також відвідувачі експозиції зможуть подивитися слайд-шоу і почути розповідь про паломництво по святих буддійських місцях. Окрім виставки, кияни зможуть переглянути фільми про буддизм, відвідати виставку сучасного мистецтва «Форма порожнечі» у галереї «Боттега», послухати лекції буддійських вчителів, а також відвідати Київський буддійський центр. Дні буддійської культури триватимуть до 27 листопада.

Ідея виставки виникла в 2004 році. Вперше вона експонувалася в краєзнавчому музеї Луганська, згодом відвідала багато інших міст України. До Києва Дні буддійської культури прийшли вперше.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...