• Дизайн квартири: освітлення і колір

  • Як розробити дизайн квартири
  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Середа, 7 лютого 2018 року

Кожен із нас хоче жити в максимально комфортних і затишних умовах житлового простору. Такий ефект у приміщенні може створити правильно підібраний дизайн квартири і відповідне оформлення інтер'єру.

Дизайн квартиры. Фото: photos.com

Дизайн квартири. Фото: photos.com

Перш ніж приступити до ремонтних робіт, слід продумати дизайн квартири, стиль кожної її кімнати, освітлення, колір обробки стін, їх забарвлення або ж поклеєння шпалер, а також загальний настрій, який Ви хочете створити у себе вдома. У відчутті об'єму приміщення велику роль грає освітлення. Зі збільшенням яскравості та інтенсивності освітлення збільшується об’єм кімнати.

Він може бути збільшений також віддзеркаленням світла від підлоги, стін і стелі (застосування матеріалів з високою відображувальною здатністю). Наприклад, якщо одну зі стін оформити дзеркалами, то приміщення здаватиметься у 2 рази об'ємнішим. Темна стеля або занадто світла підлога роблять кімнату більш низькою по висоті. Для збільшення об'єму приміщення добре підходять вікна.

Дизайн квартиры. Фото: photos.com

Дизайн квартири. Фото: photos.com

У сприйнятті кімнат також має значення розподіл кольорів між стінами, стелею, підлогою та іншими частинами інтер'єру. Колір впливає наступним чином: теплі кольори (жовтий, червоний) наближають предмети (наприклад, стіну), холодні тони (сірий, блакитний), навпаки, видаляють частини інтер'єру.

Білий колір збільшує простір приміщення, чорний, навпаки, звужує. Якщо Ви хочете, щоб добре було видно візерунок шпалер, їхню фактуру, або настінний малюнок, то загальний фон слід зробити досить світлим. Великий контраст кольорів в одному і тому ж приміщенні викликає зорове стомлення, тому в кімнатах освітленість повинна бути рівномірною, а великі перепади колірної гами інтер'єру небажані. З цієї точки зору під час розроблення дизайну квартири необхідно віддавати перевагу матеріалам з малою насиченістю кольору.

Дизайн квартиры. Фото: photos.com

Дизайн квартири. Фото: photos.com

Більше того, кожен колір має певний вплив на психологічний стан людини. Червоно-помаранчеві тони чинять збудливу дію, зелено-блакитні — створюють відчуття емоційного спокою і прохолоди. Проте один і той же колір різними людьми може сприйматися по-різному. Тандем білого і чорного кольору створює атмосферу свята. Вибираючи колір одного елементу інтер'єру, потрібно враховувати кольори інших частин і побачити дизайн квартири в цілому.

Дизайн квартиры. Фото: photos.com

Дизайн квартири. Фото: photos.com

Вибір дизайну квартири — річ суто індивідуальна, тому що тільки Ви знаєте точно, який інтер'єр створить атмосферу гармонії і комфорту. Тому Ви повинні взяти безпосередню участь у розробленні інтер'єру житла. Добре облаштований особистий простір не тільки відображає внутрішній світ людини, а й радує її сім'ю і друзів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...