• Найбільший у світі жовтий діамант проданий на аукціоні Sotheby's

  • Геннадій Годун | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 листопада 2011 року
На ювелірних торгах аукціонного дому Sotheby's в Женеві 15 листопада був проданий найбільший у світі жовтий діамант під назвою «Крапля Сонця» (The Sun-Drop Diamond), повідомляється в прес-релізі аукціонного будинку.

Учасник торгів, який побажав залишитися невідомим, придбав діамант грушоподібної форми по телефону за $10,9 млн, що трохи менше нижньої величини попередньої оцінки в $11 млн (верхня межа прогнозувалася на рівні $15 млн). Однак із урахуванням комісійної винагороди аукціонному будинку «Сотбіс» — понад $2,4 млн — вартість коштовності становила майже $12,4 млн, що є рекордною сумою для цього виду каменів.

«Крапля Сонця» вагою 110,03 карата (22 грами), заввишки 3,94 см і завширшки 2,83 см забарвлена насиченим яскраво-жовтим кольором, що є рідкістю для діамантів. Жовтий колір каменю пояснюється присутністю в його вуглецевій структурі невеликої домішки азоту. Експерти Гемологічного інституту Америки присвоїли діаманту найвищу ступінь чистоти — VVS1.

Девід Бенет, глава департаменту ювелірних торгів Sotheby's в Європі і на Близькому Сході, зазначив, що «Крапля Сонця» є восьмим за рахунком найдорожчим діамантом і четвертим алмазом вагою понад 100 карат за всю історію торгів на аукціоні «Сотбіс». Торговець коштовностями на торгах у Женеві Мурад Хатіко додав, що алмази такої відмінної якості, як у «Краплі Сонця», дуже рідкісні і незмінно привертають до себе увагу багатіїв. Правда, реально поторгуватися за право володіння коштовністю дуже високої якості можуть не більше 6 чоловік у світі, підсумував Хатіко.


У прес-релізі «Сотбіс» повідомляється, що колишній рекорд аукціонної ціни для жовтих діамантів належав грушоподібному каменю насиченого жовтого кольору вагою 32,77 карат під назвою «Яскраво-жовтий», який був проданий майже за $6,6 млн у 2011 році на аукціоні «Крісті» у Нью-Йорку.

Абсолютним рекордсменом аукціонної ціни є діамант насиченого рожевого кольору «Надія» вагою 24,78 карата, проданий за $46,15 млн у листопаді 2010 року на женевських торгах «Сотбіс».

Алмаз «Крапля Сонця» був знайдений у Південній Африці в 2010 році. Ограновування і полірування каменю провели фахівці одного зі світових виробників діамантів, американської компанії Cora International, яка і виставила його на продаж вперше з моменту видобутку. В останні місяці перед торгами діамант лежав у Музеї природної історії в Лондоні.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...