• Дизайн спальні

  • Антон Лунін | Велика Епоха
    Вівторок, 1 листопада 2011 року

Спальня — це кімната, в якій ми відпочиваємо і спимо. Тому головне її призначення — створити сприятливі умови для усамітнення і розслаблення людини. Створенню необхідного настрою сприяє правильно вибраний дизайн спальні. Він може бути класичного, сучасного або комбінованого стилю. Велику роль під час оформлення кімнати також відіграє кольорова гамма.

Дизайн спальни. Фото: photos.com
Дизайн спальні.
Фото: photos.com

Дизайн спальні класичного стилю передбачає застосування натуральних матеріалів. Покриття підлоги — паркет або ламінат, меблі — з дерева, для оздоблення стін застосовуються шпалери з квітковим малюнком. Загалом приміщення в цьому стилі повинно мати правильні форми, не виключена присутність художніх картин і ліпних карнизів.

Дизайн спальни. Фото: photos.com
Дизайн спальні.

Фото: photos.com

Дизайн спальні в сучасному стилі віддає перевагу сміливим рішенням з лініями і формою приміщення. Деякі фахівці не рекомендують залишати неправильні форми і кути, виступи, що впадають в очі, і т.п., тому що з часом це може викликати психологічний дискомфорт і роздратування.

Сучасний стиль демократичний в плані вибору матеріалів. Стелю можна оформити багаторівневою композицією з нерівними лініями. Глянцева натяжна стеля також буде вдало вписуватися в такий стиль спальні. Замість традиційної люстри можна розмістити джерела світла по периметру кімнати. Для оздоблення стін підходять шпалери, пробкові панелі, скляне панно з абстрактним малюнком, штукатурка. Безумовно, сучасний і класичний дизайн спальні можна комбінувати один із одним.

Дизайн спальни. Фото: photos.com
Дизайн спальні.

Фото: photos.com

Крім загальної стилістики, дизайн спальні включає в себе також і кольорове оформлення кімнати. Тут все залежить від настрою і смаку. Крім інтуїції, вибираючи кольори кімнати, можна скористатися наступним правилом: якщо вікна спальні виходять на південну сторону, то кімнату слід оформляти холодними тонами, і навпаки — в разі направленні вікон на північну сторону слід віддавати перевагу теплим кольорам. З таким підбором кольору приміщення буде по-справжньому затишним.

Дизайн спальни. Фото: photos.com
Дизайн спальні.

Фото: photos.com

У більшості випадків на людину заспокійливу і розслаблюючу дію під час оформлення дизайну спальні чинять світло-зелений, перлинно-сірий, молочний, ніжно-блакитний і блідо-рожевий кольори. Щоб уникнути одноманітності і нудності кімнати покривала і штори не слід підбирати точно під колір стін. У цьому випадку краще створити певний контраст між кольором стін і текстилем.

Дизайн спальни. Фото: photos.com
Дизайн спальні.

Фото: photos.com

Якщо дозволяють умови (розміри), то спальня може поєднувати в собі не тільки місце для відпочинку, але і спортзал, робочий кабінет, вітальню (у разі однокімнатної квартири). Для збереження загальної гармонії в квартирі дизайн спальні (стиль і колір) не повинен сильно відрізнятися від інших кімнат.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...