• Фотовиставка 'Свідчення переслідувань'

  • Вівторок, 27 травня 2008 року
На початку травня в галереї Sedgwick, розташованій у філадельфійському районі Mount Airy, відкрилася виставка фотографій Неті Лі. Знімок "Ені", зроблений 20 квітня 2006 на прес-конференції у Вашингтоні, показує всю невідкладність проблеми, яка лежить в основі сюжету. Використовуючи цей псевдонім, колишня медсестра клініки Суцзятунь наважилася детально розповісти про те, як китайські військові видаляють органи у живих послідовників Фалуньгун у добре налагодженій системі концтаборів і медичних установ.

"Ені" описала, як її колишній чоловік-хірург був вимушений брати участь в операціях видаляння рогівки ока. Що стосується "Ені", то "її хоробрість була критично важливою і допомогла в подальшому розслідуванні", - каже пані Лі.

Хроніка виставки пов'язана з майбутніми Олімпійськими іграми. "Добиваючись права приймати у себе Ігри, уряд КНР обіцяв поліпшити ситуацію з дотриманням прав людини, але замість цього в усій країні безжалісно розправляється з послідовниками Фалуньгун та іншими групами. На мою думку, це відповідний час, щоб повідомити або нагадати людям про переслідування", - вважає Неті Лі.

Фалуньгун (також відомий як Фалунь Дафа) - практика духовного вдосконалення, яка включає п'ять комплексів вправ, що очищають тіло, і заснована на дотримуванні вселенських принципів Чжень, Шань, Жень - Істина, Доброта, Терпіння. Після 7-ми років від початку його великого поширення державне опитування виявило, що в той час від 70 до 100 мільйонів китайців займалися Фалуньгун. Це стало причиною заборони практики компартією Китаю й початком тотальної кампанії переслідування її послідовників. Сьогодні системою Фалуньгун відкрито займаються більш ніж у 80 країнах світу.

Пані Лі почала практикувати в 2001 році, живучи у Вашингтоні, і незабаром сама почала докладати зусилля для припинення переслідувань. У 2003 р. Неті Лі навіть відправилася на площу Тяньаньмень, щоб приєднатися до інших західних учнів Дафа, які збиралися робити вправи на площі.

Проте китайський режим знав про їхній візит, і більшість тих, хто приїхав, були арештовані відразу ж по приїзді. Пані Лі згадує: "Мого супутника і мене зупиняли п'ять разів, і за нами постійно стежила поліція. Коли ми вже відлітали з Китаю, то дізналися, що того ж дня поліція заарештувала практично всіх некитайців на площі Тяньаньмень. Нам пощастило, що нас самих не заарештували. Нам вистачило часу усього лише, щоб виконати комплекс медитації, перш ніж нам довелося піти".

Ще одна з її улюблених фотографій - "Ті, хто мовчить", знята 25 березня 2006 року під час публічної акції на вулицях Нью-Йорка. Учасники акції перев'язали пов'язками роти, а також були зв'язані між собою. Вони символізували замовчування китайцями інформації про гоніння.

Фотографії спочатку були для пані Лі як хобі, перетворившись із часом на мистецтво, а 25-літній досвід роботи у сфері мистецтва й зв'язків із громадськістю дозволяє їй легко організовувати такі виставки.

Познайомитися з іншими роботами Неті Лі можна на сайті: nathea.lee.printroom.com.

Філ Ренделл. Велика Епоха
Підписатися:

Коментарі