ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Завдяки збільшенню дози стресу в житті люди стають сильнішими, витривалішими

Велика Епоха
Завдяки збільшенню дози стресу в житті люди стають сильнішими, витривалішими і краще переносять день. (Robert Kneschke/Shutterstock)

Іноді єдине, що може допомогти нам досягти успіху, — це хороша доза стресу.

Стрес не завжди шкідливий для здоров'я.

Насправді дослідження продовжують підтримувати ідею про те, що деякі види легкого стресу можуть бути корисними для здоров'я і благополуччя в багатьох відношеннях.

Найвідоміший приклад — підняття важких предметів. Ваш організм не тільки відновлює м'язові мікророзриви, що виникли внаслідок фізичних вправ, а й перебудовує м'язові волокна, завдяки чому вони стають трохи сильнішими і щільнішими, ніж раніше, що призводить до загального збільшення розмірів і сили.

Доза має велике значення

Проблема зі стресом виникає, коли доза занадто висока або стресор стає хронічним. Наприклад, якщо ми займаємося важкою атлетикою без належного відновлення, наші результати швидко погіршаться, а перетренованість послабить імунну систему.

Головне — це доза. Стресовий фактор має бути відносно легким, а між заняттями має бути достатньо часу для відновлення.

9 прикладів гормонального ефекту

Сонячний вплив: сонячне світло часто отримує погану репутацію. Але насправді дефіцит вітаміну D — більша частина якого надходить із сонцем — є серйозною проблемою охорони здоров'я в усьому світі.

Переривчасте голодування: з'являється все більше доказів того, що періодичне позбавлення їжі (від 12 до 24 годин поспіль) має безліч метаболічних переваг. Легкий стрес від голоду корисний для нас.

Сауни: Зараз існують переконливі докази того, що регулярне відвідування сауни збільшує тривалість життя людини.

Холодний душ: вплив холоду — ще один гострий стресовий фактор, який корисний для нас. Було доведено, що різні види терапії холодною водою зменшують м'язовий біль і запалення в усьому тілі.

Інтенсивні фізичні навантаження: ми знаємо, що фізичні навантаження призводять до утворення вільних радикалів, підвищують кров'яний тиск і спричиняють окислювальний стрес — то чому ж нам усе ще радять робити їх для нашого здоров'я? Проста відповідь — це, звісно ж, ефект гормонів.

Бути товариським: Для багатьох людей важко бути більш товариським із незнайомими людьми та більш вразливим у наявних стосунках. Ми хочемо отримати переваги глибшої дружби, але занадто часто обираємо невимогливий комфорт наших екранів.

Вивчення нового: завдяки своїй пластичності людський мозок здатний адаптуватися і змінюватися під впливом нового досвіду.

Жити з меншими витратами: Споживацтво — це спосіб мислення, який насамперед визначається комфортом і зручністю.

Подивіться своїм страхам в обличчя: основна концепція експозиційної терапії проста - найшвидший спосіб подолати страх — це добровільно подивитися йому в обличчя. Загалом найефективнішим є поступовий підхід, і важливо дозволити собі відчути страх і прийняти його.