ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Підприємець П'єр Сюбе розповів, як еспресо допомагає зробити день продуктивнішим

Велика Епоха
Бариста готує чашку еспресо в кав'ярні La Tostaduria в Манагуа, Нікарагуа, 4 лютого 2021 року. (Inti Ocon/Getty Images)

Кажуть, що секрет продуктивності - в цьому славнозвісному напої 100-річної давності, який ми всі знаємо й любимо. Підприємець П'єр Сюбе розповів, як він використовує еспресо для продуктивності.

Продуктивність, безсумнівно, є однією із найважливіших навичок для будь-якого підприємця, який прагне зробити прорив у своїй галузі. Зосередженість і продуктивність потрібні зараз частіше, ніж будь-коли, а вживання кофеїну для підвищення продуктивності завжди мало багато плюсів і мінусів. Однак еспресо може стати секретним засобом, щоб зробити більше справ протягом робочого дня.

Як засновник, я мав задоволення завести нових друзів, які є найвідомішими лідерами. Усіх їх об’єднує одне: вони люблять кофеїн, і вони точно знають, коли і як його пити у вигляді кави.

Кава надзвичайно недооцінена, і хоча вона доступна повсюдно, ви будете вражені, дізнавшись, що більшість кави, яку ми споживаємо, низької якості. Оскільки мені набридло витрачати 6 доларів на каву зі льодом у Starbucks, я вирішив стати власним бариста вдома, використовуючи доступне обладнання. Коли я почав готувати власний еспресо, моя палітра смаків розширилася, а інтерес до напою зріс. Тепер кав’ярня не може перевершити смак мого улюбленого домашнього напою (холодного лате з вівсяним молоком).

Концентрований заряд енергії, який пропонує кожна порція еспресо, є лише невеликою частиною його численних переваг. Без перебільшення, еспресо може покращити вашу концентрацію (як короткострокову, так і довгострокову), позитивно змінити настрій і допомогти вам зосередитися на своїх завданнях. Ось три способи, як вона може підвищити вашу продуктивність.

Еспресо допомагає сконцентруватися

Щоб зрозуміти магію еспресо, потрібно зрозуміти складний процес того, як це відбувається. Еспресо готують шляхом стиснення меленої кави, а потім проштовхують гарячу води під тиском через каву. Вона значно відрізняється від звичайної крапельної кави, оскільки її не розбавляють, а швидкий процес під тиском робить отриманий напій дуже вершковим з насиченим смаком.

Живучи в епоху соціальних мереж і постійних відволікань, сісти й випити улюблений кавовий напій допоможе уповільнити темп думок і підсумувати те, на чому вам потрібно зосередитися. Я особисто завжди люблю випити кави, коли пишу важливі електронні листи або коли починаю свій день. Насправді причина, чому мені подобається бути вдома баристою, полягає в тому, що щоразу, коли я відчуваю лінь або розгубленість я просто йду й готую еспресо — це здорове перефокусування. Відволікання може зашкодити вам набагато більше, ніж ви можете собі уявити, і пошук рішення для максимальної концентрації стане вашим ключем до успіху.

Еспресо дає сплески продуктивності

Деякі з найвідоміших геніїв нашого покоління, включаючи Ілона Маска та Марка Цукерберга, люблять пити каву. Секрет полягає в тому, щоб збалансувати дозу кофеїну, бажано на початку дня до 18:00 й дозувати так, щоб це було лише приблизно одна-дві чашки на день.

Дослідження показали, що починаючи день з приємного напою на основі еспресо, ми краще досягаємо своїх цілей і будемо більш фізично активними. Люди виконують якісну роботу з інтервалами від 45 до 90 хвилин, після чого втрачають фокус і енергію. Кількох сплесків продуктивності в день може бути достатньо, щоб змусити себе виконувати список завдань, і саме тут можна використовувати еспресо, аби залишатися зосередженим і енергійним.

Еспресо може навіть дати вам натхнення

Психологія того, як ми отримуємо натхнення, дуже складна. Однак ми знаємо, що творчі думки приходять раптово. Коли ми п’ємо більш концентрований напій еспресо, він рухається по нашому тілу швидше, ніж будь-яка інша рідина й впливає на нашу центральну нервову систему. Отже, чим швидше ви п’єте каву, тим більше шансів надихнутися й піти працювати над проєктом чи бізнесом.

Найпоширенішою проблемою з регулярним вживанням кави є її висока ціна, коли ви купуєте її в кав’ярні. Рішенням цього може бути власний кавовий куточок у вашому домі чи офісі. Чесно кажучи, є багато варіантів, з яких можна вибрати, коли мова заходить про покупку кавомашини для приготування еспресо своїми руками від таких брендів, як Breville і Flair. Моя рекомендація полягає в тому, щоб придбати кавомашину в межах свого бюджету.

На завершення я хотів би також додати, що хитрість, щоб зробити вживання улюбленого кавового напою щоденним ритуалом, полягає в тому аби переконатися, що ваш куточок з кав’ярнею використовується лише для кави (нічого іншого). Нещодавні дослідження доводять, що діяльність, яка формує звички, корисна для максимальної продуктивності.

П'єр Сюбе

Підприємець-іммігрант із Сирії, письменник та бізнес-експерт П'єр Субе є засновником та генеральним директором X Network, його фірми з SEO-маркетингу, яка працювала з такими клієнтами, як Apple Music, Haagen-Dazs та Pepsi. Виторг компанії перевищив 500 000 доларів минулого року і перевищив 1 мільйон доларів у 2021 році.