ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чудодійний антибіотик з Інтернету витримав наукові тести

Велика Епоха
(NIKCOA/Shutterstock)

Публікації в соціальних мережах про дивні відвари та незвичайні природні методи лікування щодня наповнюють інтернет, даючи надію тим, хто шукає альтернативу усталеним фармацевтичним підходам. Дедалі більше людей прагне розширити свої знання про рослинні засоби, відомі як фітофармацевтичні препарати.

Хоча ця тенденція, безумовно, сприяє підвищенню обізнаності та відповідальності за своє самопочуття, не вся інформація про здоров'я, поширювана в інтернеті, заслуговує на довіру.

                                             

Завжди є ті, хто хоче використати невинні душі заради особистої вигоди. Тому розумно дотримуватися обережності та зберігати здоровий глузд.

"Чудо-засіб", який називають найпотужнішим антибіотиком, складається всього з чотирьох компонентів: куркуми, імбиру, меду і ванілі.

Армен Адамджан, зірка TikTok під ніком "creative explained", радить своїм глядачам вживати по 1 чайній ложці цього золотого еліксиру на день, щоб побачити, як зцілюється їхній організм. Рецепт цієї суміші на його каналі має такий вигляд:

½ чашки меду

1 ч.л. куркуми

½ ч.л. імбиру

1 ч.л. ванілі

Якби формула витримала наукові випробування, вона б здалася просто феноменальною. Як повідомляється в журналі The Lancet, світ стикається з великим числом випадків резистентності до протимікробних препаратів і дедалі більшим навантаженням на сучасні системи охорони здоров'я.

Лікування хоча б незначних інфекцій у домашніх умовах стає все більш привабливим для багатьох.

Куркума

Згідно з публікацією в журналі Translational Animal Sciences за 2023 рік, куркуму та її антибіотичні властивості було вивчено у тваринному світі та визнано "альтернативою антибіотикам у харчуванні домашньої птиці".

Куркумін активний проти широкого спектра стійких бактерій і демонструє протимікробну дію.

Куркуму можна назвати універсальним засобом, адже жовто-помаранчевий корінь має навіть більшу користь для здоров'я, ніж антибіотичні властивості.

"Куркумін має протизапальну, антиоксидантну, антиноцицептивну, антипаразитарну, протималярійну дію та використовується як ранозагоювальний засіб", — йдеться в дослідженні 2022 року, опублікованому в журналі Antibiotics.

Дослідження, опубліковані в журналі Molecular Pharmaceutics, показують, що куркумін має широку дію проти "раку, серцево-судинних захворювань, діабету, артриту, неврологічних захворювань і хвороби Крона".

Імбир

Імбир — ще один фітопрепарат, який використовують як альтернативний антибіотик для домашньої птиці. В огляді 2020 року, опублікованому в журналі Animals, було проведено аналіз низки досліджень, унаслідок якого було встановлено, що імбир протидіє кишковим патогенам і контролює їх, а також є перспективною альтернативою антибіотикам.

У дослідженні, опублікованому в журналі Molecules, ефірну олію імбиру вивчали in vitro. Виявилося, що вона ефективна проти двох штамів бактерій, стійких до антибіотиків: Staphylococcus aureus і Escherichia coli.

Значення лікарських рослин як альтернативи традиційним антибіотикам було підкреслено в нігерійській публікації в журналі Scientific World. Імбир, як одну з безлічі лікарських рослин, традиційно вирощуваних у Нігерії, відзначено в огляді як гідну додаткову терапію в боротьбі з патогенами. У статті згадується, що імбир не тільки є чудовою альтернативою антибіотикам, а й не має токсичних побічних ефектів, які регулярно супроводжують традиційну медицину.

Мед

У медичній літературі найчастіше згадуються ранозагоювальні властивості меду, але він виявляється цінним і для внутрішнього застосування.

У дослідницькому огляді, опублікованому в Journal of Medicinal Food, пояснюється корисний ефект від вживання меду. Він знижує рівень гормоноподібних ліпідів, званих простагландинами, і чинить пребіотичну дію на наш організм.

Хоча мед здається чудовим альтернативним антибіотиком, за останнє десятиліття цей золотий еліксир було визнано забрудненим пестицидами, важкими металами й багатьом іншим, згідно з оглядом, опублікованим у журналі World Scientific Journal. З цієї причини важливо купувати мед у перевіреного місцевого продавця і побоюватися дешевого імпортного меду.

Ваніль

Чистий екстракт ванілі може коштувати дорого. Ванільні ароматизатори легко доступні, але вони не володіють тими ж цілющими властивостями, що і чистий рослинний продукт.

Дослідження, проведені в останні роки, показують, що ваніль є "новою терапевтичною стратегією" проти деяких бактерій.

В огляді досліджень 2022 року, опублікованому в European Journal for Microbiology and Immunology, йдеться про те, що "ваніль надає нові можливості лікування інфекцій, викликаних бактеріями з лікарською стійкістю".

Огляд досліджень 2021 року підтверджує, що ваніль володіє антибактеріальними та антибіотичними властивостями, і припускає, що "ванілін має потенціал для використання як допоміжний засіб для антибіотиків у [майбутньому]".

Проявляйте обережність

Усі чотири інгредієнти є альтернативними антибіотиками. Проте, будьте мудрими й використовуйте здоровий глузд під час вживання будь-чого.

Як і у випадку з будь-якими іншими засобами, будьте обережні з дозуванням і спостерігайте за своїм організмом щодо можливих побічних реакцій, особливо якщо приймаєте щось протягом тривалого періоду часу. Для отримання індивідуальних рекомендацій щодо лікування зверніться до місцевого травника, лікаря-натуропата або іншого медичного працівника.

За матеріалами The Epoch Times USA