• Картини, прикрашені бісером — чудове хобі для жінок

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Вівторок, 8 жовтня 2019 року

Здається, ніщо не вічне на цій планеті. Все тече, все змінюється, але цього точно не скажеш про бісер. Маленькі яскраві намистинки, як струмочок, стікаються в густі багаторядні хвилі. Розшиті наряди також привертають увагу і користуються успіхом. Яскраві краплинки підкорилии знаменитих кутюр’є і численних рукодільниць. Але що ж таке цей бісер? Звідки до нас прийшов, що означає таке звичне слово? Дізнаємось докладніше.

Кілька слів про історію

Є повір'я про походження бісеру. Його назва означає «оманливі перли» і бере свій початок від арабського «бусер». Його слава і розкіш торкнулися вишуканих нарядів правителів Єгипту завдяки своїй схожості з дорогоцінним камінням. Він пережив монополію виробництва Венеції, ним пишалися і активно торгували її жителі в стародавні віки, коли винайшли скло. Бісер змінював свій розмір, з'являлися нові кольори, він міцно увійшов в історію народного костюма багатьох країн. Свій розквіт отримав в 19 столітті. Здавалося, він охопив усі передові сторони життя — від вишитих футлярів для віял, гаманців, обробки сукні, до великих картин, що прикрашали вітальні кімнати вельмож. Передові позиції в ряді виробників зайняли чеські, японські, американські перли.

Умільці усього світу люблять використовувати його у своїй роботі. Сьогодні, як і раніше, у моді текстиль (подушки) і настінні роботи, гобелени, радують око браслети, сумки, чудові брошки. Картина, вишита бісером — відмінна ідея для подарунка. Дуже популярні схеми вишивки бісером ікони. Картина, виконана у такому стилі, буде хорошим напуттям для дочки або сина. У наш час стало доступним вишивати широкому колу рукодільниць, адже рідкісні схеми і нитки не є проблемою.

З чого почати роботу

Набори для вишивання бісером прості в роботі, а колірна гамма розроблена за допомогою комп'ютера. Це можуть бути частково вишиті бісером набори або «зашиті» повністю. У готовому наборі рукодільницю чекають:

  • заготовка з тканини;
  • голка;
  • бісер;
  • інструкція.

Бажано починати роботу з невеликої картини, так можна швидше набути перших навичок вишивки, отримати результат від роботи и продовжити далі. Існує два основних способи. В залежності від картини, можна вишивати горизонтально або голкою назад.

Перший спосіб легше, тому використовується частіше. Вишивка починається з виконання вузлика на виворітній стороні і виведення голки в кольорову клітинку на тканині, де розміститься бісеринка. Цей спосіб полягає в тому, що голка направляється в квадратику-клітинці канви (має 4 чорних отвори з кожного краю). Починаючи від нижнього лівого кута, підхоплюючи бісеринку, повертається у верхній правий кут. Всю роботу треба виконувати тільки в одному напрямку і по чорним точкам квадратика, по діагоналі.

Другий спосіб більше підходить для картин з довгими плавними лініями, де бісеринки йдуть один за одним. Голка направляється на клітинку вперед, підхоплює бісеринку і повертається на клітинку назад. Такий набір полегшить процес вишивки, його можна купити або зібрати по частинах.

Тканина для заготовки

Рекомендуємо звертати увагу на якість матеріалу для вишивки. Від цього буде залежати результат роботи. Клітинки на канві повинні відповідати за розміром намистинкам. Щільність тканини може постраждати, якщо вони не співпадають, також можливий перекіс роботи. Для початку рекомендуємо брати бавовняну тканину, атлас і гобелен можуть бути підвладними більш досвідченим вишивальницям і вимагають навичок в роботі. Тканину перед вишивкою бажано обробити зигзагом по краю.

Голки

Рекомендуємо надавати перевагу інструментам з міцних матеріалів (сталь). Звичайно вишивальниця має в наявності кілька голок, щоб уникнути простою від непередбачених поломок.

Нитки

Головна вимога — краса і міцність у використанні. Як правило, бісер вишивається в одну нитку. На розсуд рукодільниці можна використовувати різні кольори муліне, а можна придбати вироби синтетичного походження підвищеної міцності. Це може вплинути на натяг тканини в роботі. Зносостійкість, довговічність кольору нитки — все це потрібно врахувати при підготовці до роботи.

Бісер

Головна характеристика бісеру — це розмір, калібр маленької намистинки. Важливо здобувати потрібну кількість бісеру, так як наступна партія може відрізнятися за розміром і кольором від попередньої. Обережно ставтеся до бісеру з елементами блиску, це не завжди доречно і природно виглядає на картині (бісер з блискучою серединкою). В роботі рекомендуємо використовувати прозорі мішечки з «прищіпками», що пронумеровані маркером.

Приступаючи до вишивки, рекомендуємо організувати своє робоче місце. Бажано продумати хороше освітлення. Це допоможе контролювати якість вишивки, особливо ввечері. Рекомендуємо працювати на п'яльцях.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...