• Чому ноутбук сильно нагрівається під час роботи?

 • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
  Понеділок, 25 листопада 2019 року

 Багато власників ноутбуків помічають, що їх пристрій сильно гріється в процесі роботи. Причому перш такої проблеми за ним не спостерігалося. Що ж можна зробити в такій ситуації?

Ноутбуки через своїй компактній конструкції не можуть похвалитися потужною системою охолодження як у настільних комп'ютерів. Вона не в змозі ефективно справлятися з серйозними навантаженнями. А якщо всередині лептопа накопичення пилу, то температура в ньому швидко піднімається до критичних значень навіть при його бездіяльності, що може закінчиться пошуком сервісного центру, який здійснює ремонт комп'ютерів.

ремонт ноутбуків

Основні причини перегріву

 1. Ноутбук можна використовувати на м'якій поверхні. Завдяки їх мобільності лептопами часто користуються, комфортно розташувавшись на дивані або в ліжку. Але якщо поставити пристрій на ковдру або оббивку м'яких меблів, його вентиляційні отвори виявляться заблокованими. Нагріте повітря не зможе виходити назовні, через що ноутбук перегрівається дуже швидко. При досягненні критичної температури повинна спрацювати захист, яка відключає техніку. Якщо цього не відбудеться, то пристрій вийде з ладу. Плюс всередину проникають ворсинки від постільної білизни або покривала, які забивають лопаті кулера і радіатори.
 2. Небезпечно надовго залишати ноутбук під сонцем. Знову ж завдяки компактності цієї техніки багато хто любить посидіти з ноутбуком на свіжому повітрі. У теплу погоду під сонячними променями техніка швидко перегріється.
 3. Пил. Один з головних ворогів будь-якої електроніки. Вона щільним шаром покриває радіатори, заважаючи відведення тепла. Також набиваючись між лопатями кулера, вона знижує його продуктивність. У підсумку всередині пристрою температура помітно збільшується. Усунути проблему допоможе тільки професійна чистка ноутбука від пилу.
 4. Висихання термопасти. Вона використовується для кращої передачі тепла від процесора до радіатора. Але з часом вона висихає, її теплопровідність відчутно знижується. В результаті процесор позбавляється нормального охолодження, швидше досягає критичної температури.

Як зрозуміти, що ноутбук перегрівається

Основні симптоми, цілком очевидно сигналізують про проблему:

 • корпус пристрою сильно нагрівається, настільки, що обпікає шкіру;
 • кулер системи охолодження весь час працює на максимумі своїх можливостей;
 • ноутбук раптово вимикається без видимих ​​причин;
 • лептоп постійно зависає, спостерігаються фризи зображення на екрані.

Як усунути причини і наслідки перегріву

При підозрі на перегрів пристрою необхідно виконати чистку ноутбука від пилу. Для цього доведеться повністю розібрати його, щоб отримати доступ до материнської плати і системі охолодження. Це не всім під силу. Невмілі дії можуть привести до проблем із виробом. Тому рекомендується довірити цю роботу фахівцям сервісу по ремонту ноутбуків, наприклад: https://ant.sc/ua/remont-noutbukiv/ .

Одночасно рекомендується замінити термопасту на процесорі. Цю процедуру слід виконувати щороку, щоб забезпечити процесору пристрої оптимальний температурний режим. Корисно купити охолоджуючу підставку для ноутбука. Вона підніме корпус пристрою над поверхнею столу, що поліпшить теплообмін.Слід відмовитися від звички користуватися ноутбуком, лежачи на ліжку або на дивані. Або придбати спеціальний столик, на який буде ставитися ноутбук в цей час.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...