• Метод Фолля: тисячолітні знання китайської медицини в сучасній інтерпретації

  • П'ятниця, 11 грудня 2009 року
Діагностика захворювань методом  електроакупунктури за Фоллем останнім часом набуває  все більшої популярності серед людей. Метод є сучасною інтерпретацією теорії китайської медицини про меридіани (енергетичні канали). Вимір електромагнітного потенціалу в активних точках меридіанів дозволяє сучасному лікарю діагностувати навіть приховані функціональні порушення.

Запропонований Райнхольдом  Фоллем метод діагностики дозволяє визначити, чи в достатні мірі той або інший меридіан забезпечується енергією. Його пізнання в цій сфері були отримані з китайського вчення про меридіани, згідно з яким біологічно активні точки, наприклад, на пальцях руки можуть бути пов'язані з функціонуванням легенів.

Електромагнітний  потенціал і вчення китайської медицини про меридіани

Трактат «Хуанді Ней  Цзін» («Трактат Жовтого Імператора про внутрішнє»)  є однією з головних книг китайської медицини. Вважається, що вона написана приблизно в III столітті до нашої ери. Серед іншого в цьому керівництві точно описано розташування меридіанів, їх функціональне призначення для забезпечення життєдіяльності організму. Меридіани порівнюються з річками Китаю, що омивають землю.

Людський організм за уявленням традиційної китайської медицини має спеціальну мережу енергетичних каналів, яка зв'язує всі органи і  системи. По енергетичних меридіанах переміщується життєва енергія Ці. Дванадцять класичних меридіанів (чжен-цзін) утворюють головні канали. Окрім них існують інші меридіани і колатералі (відгалуження меридіанів).

На меридіанах знаходяться  біологічно активні точки, пов'язані  з органом меридіану. Впливаючи на точки, що належать до системи певного органу, лікар китайської медицини міг добитися зміни його функціональної активності. На цьому принципі засновані такі методи лікування традиційної китайської медицини як акупунктура і масаж точок.

Німецький стоматолог Райнхольд Фолль неодноразово був у східних країнах з метою досліджень. Сокровенні знання стародавніх, які йому вдалося почерпнути, спонукали його до серії експериментів. В одному з дослідів лікар Фолль вимірював електричний потенціал шкіри людей і виявив цікаву особливість. У біологічно активних точках значення потенціалу абсолютно відрізнялися від інших ділянок шкіри.

 
Йому було відомо, що різні  органи і системи організму пов'язані з конкретними точками. Оскільки зміни в органах приводять до відповідних змін енергетики, які можна спробувати виміряти сучасними технічними засобами, він вирішив детальніше досліджувати цей феномен. І в 1953 році це втілилося в життя. Рейнхолд Фолль спільно з інженером Вернером сконструював перший прилад для виміру електричного потенціалу шкіри. А вже в 1956 році було засновано Міжнародне товариство електроакупунктури імені Рейнхолда Фолля.

Як  це працює

Як відомо, виникненню клінічного прояву захворювання завжди передує прихований період, протягом якого людина суб'єктивно відчуває себе повністю здоровою. В цей час функціональні порушення систем організм компенсує, використовуючи свої захисні можливості. У такому разі видиме благополуччя може продовжуватися доти, доки компенсаторні можливості організму не вичерпаються, і хвороба не виявиться органічними порушеннями і появою симптомів. Така функціональна зміна дуже тонка й її не завжди можна вловити.

 
Перевага методу Фолля  полягає в можливості заздалегідь  визнати і попередити порушення, що виникають. Вимірюючи електрошкірний опір в певних акупунктурних точках, можна  виявити приховані зміни. Практично жоден клінічний метод діагностики такою мірою не дозволяє цього зробити.

Захворювання або функціональне  порушення органу супроводиться  зміною електричного потенціалу у відповідній точці. Про стан органу роблять висновок по відхиленню стрілки приладу. Якщо вона не дотягує до норми, значить, в органі дефіцит енергії або у важчому випадку - атрофія. Високі значення говорять про надлишок енергії, що трапляється при запальних або алергічних реакціях.

 
Методика Фолля зазнає постійного вдосконалення. Останнім часом  стало можливим не лише виявити локалізацію порушення, але й встановити точний діагноз. Також можна підібрати індивідуальний курс лікування і дозування, оцінюючи властивості препарату з врахуванням змін енергетичного потенціалу. До пам'яті сучасних апаратів занесені дані безлічі ліків.

Обстеження добре переноситься як людьми похилого віку, так і дітьми. Воно дуже просте й абсолютно нешкідливе, на відміну від безлічі сучасних складних методів діагностики.  Метод дозволяє визначити спектр алергенів, досліджувати стан  імунної та ендокринної систем, а також пропонує індивідуальне лікування.

Метод Фолля - один з прикладів того, як знання медицини Стародавнього Китаю, змінюючись через концепції нинішньої науки, отримують своє сучасне втілення.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...