• Енергетичні напої – удар по здоров'ю

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 27 листопада 2009 року
У скаженому  ритмі мегаполісу, кожен другий житель вранці спить на ходу. Причина цьому  збій внутрішнього годинника  людини або біоритмів. Найпростіший і найпоширеніший спосіб підбадьориться - це випити енергетик.
          
Але як стверджують лікарі, енергетик нешкідливий у невеликих кількостях, не більше 300-500 мл на добу. До складу енергетиків окрім кофеїну входять мікроелементи - таурин, інозит, амінокислоти, рибоза і вітаміни.
          
Лікарі РАМН, провівши дослідження енергетичних напоїв, прийшли до невтішних висновків. Вживання енергетичних напоїв - це шок для організму людини. Кофеїн, що міститься в енергетиках, викликає тахікардію, збільшує частоту сердечних скорочень. При тривалому вживанні енергетиків або передозуванні підвищується артеріальний тиск. Протипоказані енергетики дітям, вагітним жінкам, літнім людям і людям, схильним до гіпертонії.
          
Але особливо небезпечним  є  енергетик, змішаний з алкоголем. Така гримуча суміш вмить бадьорить організм, але завдає невиправної шкоди організму, який не в змозі впоратися з таким ударом.
          
Фахівці радять інші альтернативні  заходи боротьби з сонливістю вранці, такі як контрастний душ або зарядка  під улюблену музику. Медики пропонують поєднувати водні процедури  з  милом, що містить кофеїн. Вважається, що такі методи мають такий же ефект як дві чашки кави. Якщо у вас не вистачає часу на зарядку або душ, можна випити чашку зеленого чаю, який також містить кофеїн. Але найлегший спосіб прокидатися вранці - це здоровий семигодинний сон.
          
Джерело:  bienhealth

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...