• Здоров'я дітей. Депресії у малюків

  • П'ятниця, 26 лютого 2016 року
Чи можливо, щоб маленькі діти переживали депресії та напади страху? Так – така гнітюча відповідь. «Я вб'ю себе» - страшно чути від дитини. Психіатри вважають, що діти, на відміну від дорослих, не можуть реально усвідомити значення самогубства. Швидше, це неусвідомлений крик про допомогу або погрозливий жест, викликаний несприятливим  навколишнім оточенням.  Дослідження, проведені у Квебеці  (Канада),  наочно показують серйозність стану психічного здоров'я дітей в таких неблагополучних родинах, а також сигналізують про наявність таких родин.

Все відбувається до 6-річного віку

Вже з першого шкільного дня діти в Квебеці страждають від сильних депресій і нападів страху. Як свідчать масштабні спостереження, ці симптоми з'являються протягом перших п'яти років життя. Ці дані отримані в результаті великого клінічного дослідження, що включало аналіз психічного здоров'я 2000 малюків, здійсненого дослідницькою групою національної лабораторії психічного здоров'я дорослих і підлітків.

«Неможливо собі уявити, що вже маленькі діти зустрічаються з проблемами депресій і нападами страху» - пояснює один із вчених дослідницької групи державного університету Мічигану в США. «Помилково вважається, що це стосується лише підлітків або дорослих людей, оскільки дослідження зазвичай проходять з цими групами».

Причини депресій –  у родині

Професор Герберт Шайтхауер з Вільного Університету Берліна в своїх дослідженнях прийшов до висновку, що розвиток депресій у дітей залежить від їхнього соціального оточення. У 70 % дітей, які страждають депресіями, виявлені критичні життєві умови. Однією з головних причин депресивних захворювань у дітей є дисгармонійні стосунки з батьками після втрати одного з батьків або через  розлучення. Діти не в змозі пристосуватися до таких значних змін у родині, як розлучення, або новий супутник одного з батьків.

Особливо важлива для розвитку дитини якість емоційних стосунків, що також є причиною виникнення депресій і нападів страху. «Хронічні навантаження у вигляді проблем у соціальному оточенні, мала кількість друзів і брак уваги можуть стати причинами депресії і погіршення психічного здоров'я дітей» - написала лікар Клаудія Мелер-Векс в «Deutschen Arzteblatt».

Діти в розлучених родинах у значно більшій мірі схильні стати емоційно не стабільними, з чого і починається розвиток депресії. А також у тих родинах, в яких батьки часто сваряться або схильні до стресу на роботі чи у вільний час.

На першому місці завжди повинна стояти турбота про благополуччя і здоров'я дітей. Проблеми, які можуть бути причинами виникнення депресії або страху повинні швидко вирішуватися, потрібно ставитися до них легко, щоб знайти час і сили для добрих взаємовідносин з дитиною, щоб приділити їй достатньо турботи й уваги. Вже доведено, що брак гармонійної, дбайливої родинної атмосфери залишає незгладимі шрами на психіці зростаючої дитини, переслідуючи її потім усе життя.

Версія  німецькою

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...