• Рецепти довголіття

  • Понеділок, 23 листопада 2009 року

На думку вчених, мозок людини розвивається до 50 років, а потім його об'єм зменшується на 1% в рік за рахунок відмирання нервових клітин. Чи можна допомогти мозку розбудити його резервні сили?

Ось декілька порад, які сприяють активізації розумових здібностей:

- Для забезпечення нормального кровопостачання мозку необхідні фізичні вправи, адже мозок страждає від кисневого голодування. Щоб отримувати від занять максимальну користь, робити їх треба на свіжому повітрі або хоча б у провітреній кімнаті. Особливо корисні нахили (якщо вони не протипоказані).

- Мозок треба постійно тренувати. Щоб пам'ять не слабшала, треба весь час задавати мозку роботу, багато читати, рахувати пошепки, вирішувати логічні завдання, вивчати вірші. При цьому бажано придумувати систему запам'ятовування: зв'язувати між собою явища, які треба запам'ятати.

- Важливо створити сприятливі умови для роботи мозку. Для цього треба пам'ятати, що його працездатність підвищується на 30% в інтервалах між 7 і 10 годинами ранку та 17 і 20 годинами вечора. Необхідно кожні 45 хвилин робити перерви.

- Мозку необхідне живлення. Як відомо,  п'яту частину енергії мозок черпає з глюкози і білка. Тому їжа не повинна бути збіднена вуглеводами і білковими продуктами. Джерела глюкози – фрукти, мед; білка – горіхи, зерна. Глюкоза – ось основне «пальне» для мозку. Завдяки їй, покращується стан  навіть у пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Дуже корисні: горіхи, авокадо, цитрусові, чорнослив, родзинки, броколі, чорниця, буряк, цибуля.

- Для очищення судин корисно вранці натще випивати стакан води з лимонним соком або трав'яний чай з липового цвіту, звіробою, материнки, конюшини, листя суниці та смородини в рівних частинах.

- Часникова олія з лимонним соком знімає спазми судин головного мозку. Її нескладно приготувати в домашніх умовах. Голівку часнику середнього розміру очистити і розтовкти в кашку. Скласти в скляну банку і залити склянкою нерафінованої соняшникової олії. Поставити на нижню полицю холодильника. Через добу олія буде готова. Перед вживанням змішати 1ч. л. часникової олії з 1 ч. л. лимонного соку. Вживати 3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Курс – від 1 до 3 місяців. Після місячної перерви курс можна повторити.

Повернути втрачені сили, бадьорість духу і відчуття молодості допоможе наступний рецепт:

- Узяти 1 склянку соку червоного буряка, 1 склянку соку моркви, 1 склянку соку чорної редьки, 1 склянку меду, 1 літр горілки. Все змішати, настоювати 1 місяць у темному місці (за всіма правилами рецептури банку слід закопати на 1 місяць в землю. Це можна зробити і на балконі, закопавши банку у велику ємність із землею). Пити по 1 ст. л. перед їжею (перша ложка з ранку – завжди натще!), поки не кінчиться вся настоянка.

Наталія Моїсеєва. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...