• Як стати розумнішим під старість

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Неділя, 6 грудня 2009 року
Старість  для кожного своя. Хтось стає розсіяним, хтось постійно занурений  в спогади, а хтось  жваво розгадує кросворди, грає в шахи або  бере участь в міжнародних  турнірах з покеру. У чому ж секрет гострого розуму в  старості?

Дослідження вчених дозволяють побачити безліч чинників, що впливають на ясність розуму, але особливо серед них можна виділити чотири. І, незважаючи на те, що деякі дослідження вказують на роль генетики в цьому питанні, вона не є єдиним параметром.  

В одній з робіт  вчені тестували когнітивні можливості 2500 людей у віці 70-79 років впродовж восьми років. Більше половини випробовуваних показали нормальний спад можливостей, пов'язаний з віком, а 16% за час дослідження продемонстрували дуже серйозний спад. І в той же час 30% не показали змін або навіть збільшили силу свого розуму.

Що ж вплинуло на результати цих 30%? Вченим вдалося виділити чотири спільні риси:

Вправи: помірні фізичні вправи хоч би раз на тиждень приблизно на 30% збільшать ваші шанси на збереження гострого розуму в старості в порівнянні з тими, хто не займається ними.

Освіта: якщо ви здобули хоча б повну середню освіту, то у вас майже в три рази більше шансів зберегти ясність думки, ніж в тих, хто не довчився.

 
Не палити: був виявлений зв'язок також з палінням. Якщо ви не палите, то ваші шанси не губити власні тапки майже вдвічі вищі, ніж у курця.

Товариськість: як показали дослідження, соціальна активність також може бути корисною.

Як бачите, забезпечити  собі «здоровий розум і тверду пам'ять» цілком можна, доклавши певні  зусилля.

Джерело: iscience

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...