• Вірус імунодефіциту стає «злішим»

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Субота, 5 грудня 2009 року
Вірус імунодефіциту людини, схоже, стає більш  вірулентним. Саме до такого невтішного висновку приходять дослідники в статті, що була опублікована в журналі «Clinical Infectious Diseases».

Зазвичай між моментом зараження і необхідністю лікування ВІЛ проходить декілька років, але лікарі почали помічати, що зараз люди звертаються в лікарню вже з набагато нижчим рівнем клітин CD4, ніж раніше. Також лікування тепер стає необхідним через набагато менш тривалий час з моменту зараження.

Дослідники проаналізували дані по 2000 ВІЛ-позитивних пацієнтах, які заразилися в період з 1985 по 2007 рік. Кожен пацієнт перевірявся на ВІЛ раніше, так що дата зараження відома досить точно.

Перші тести після  підтвердження зараження показали, що в середньому кількість клітин CD4 знизилася з 632 клітин/мм3 у 1985-1990 до 514 клітин/ мм3  у 2002-2007. При цьому 25% пацієнтів, в яких діагностували ВІЛ лише недавно, мали менше 350 клітин CD4 на кубічний міліметр (при такому їх вмісті необхідно починати лікування). Для порівняння, в кінці 1980-х таких пацієнтів було не більше 12%.

Це перше дослідження  в США, що підтвердило стрімке зменшення кількості імуноцитів з часом і поширенням епідемії ВІЛ. Його результати схожі з отриманими в Європі, це передбачає глобальність змін, що сталися.

«На жаль, тепер уже  не обов'язково в зараженого є декілька років до того, як лікування стане  необхідним. Час між зараженням і  серйозними наслідками все скорочується» - підкреслила автор дослідження Ненсі Крам-Сіанфлон з Військового Медичного Центру в Сан-Дієго.

Джерело: iscience

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...