Середа, Гру 8, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Колишній радянський охоронець намалював те, що неможливо було сфотографувати в ГУЛАГу (ФОТО)

Вівторок, 13 жовтня 2020 року

Малюнки з ГУЛАГу. Данциг Балдаєв. © FUEL Publishing (2010) ISBN: 978-0956356246 (© Данциг Балдаєв/FUEL Publishing)

Жахи радянської системи ГУЛАГу добре задокументовані і вижили завдяки проникливим історикам. У книзі «Архіпелаг ГУЛАГ» Олександр Солженіцин (1973 р.) розповів про свій досвід у таборах, а Роберт Конквест написав «Великий терор» (1968 р.), в той час як багато хто до цього часу залишаються в невіданні або применшують масштаб і жорстокість злочинів проти людства, скоєних в СРСР.

Данциг Балдаєв народився в сибірському місті Улан-Уде в 1925 році, був спостерігачем, здатним фіксувати зло, яке чинили проти мільйонів його співгромадян, яких називали «ворогами народу».

У 1988 році Балдаєв закінчив записувати свої спогади, які були опубліковані в збірнику британським видавництвом Fuel Publishing і присвячені Олександру Солженіцину.

Його книга «Малюнки з ГУЛАГу» містить понад сто зображень страт, вбивств, жорстоких тортур, сексуального насильства та інших актів крайнього насильства, скоєних комуністичним режимом. Балдаєв супроводжував малюнки пояснювальними підписами.

«Рисунки из ГУЛАГа»

Батько Балдаєва був інтелектуалом, якого розстріляли в 1938 році. Як наслідок Балдаєв осиротів і був відправлений до дитячого будинку і вихований так, щоб служити Радянській державі. Він воював на фронтах Другої світової, а потім потрапив в систему ГУЛАГу — але не як жертва, а як охоронець. На одному з його малюнків зображений суворий вартовий з азіатськими рисами обличчя, поруч з яким стоїть сибірська хаскі.

Будучи охоронцем і міліціонером, Балдаєв у деталях бачив табірний терор і його механізми. Він таємно малював те, що побачив, у вигляді загадкових фігурок і знаків, які міг зрозуміти тільки він, і ховав їх. Коли випала нагода, він на основі своїх нарисів зробив повноцінні ілюстрації.

«Рисунки из ГУЛАГа»

«Рисунки из ГУЛАГа»

«Рисунки из ГУЛАГа»

На одному малюнку скелетоподібний чоловік стоїть перед стіною з гаслом «Вперед до комунізму!». На іншому зображений нещасний робітник, якого розпилюють навпіл разом з колодою, до якого прив'язали його жорстокі співкамерники.

«Від звичайного зека до найжорстокішого татуйованого злодія, всі зловживання і мешканці системи ГУЛАГу розкриті в неймовірних і шокуючих деталях», — йдеться на веб-сайті Fuel.

Один рецензент поставив під сумнів необхідність «порнографічної» жорстокості ілюстрацій Балдаєва. Але Радянський Союз відмовився від комунізму без повної розплати за його зло, а правління Сталіна і його самого багато росіян вважають ефективним або навіть героїчним, тому рівень деталізації Балдаєва, недоречний в будь-якому іншому контексті, — протверезний і необхідний.

Це необхідно, тому що актуально. Катування та нелюдське поводження, які Балдаєв зобразив на своїх малюнках, відбувалися півстоліття тому, але для мільйонів політичних і релігійних ув'язнених в комуністичному Китаї і Північній Кореї, дуже реальні і зараз.

«Рисунки из ГУЛАГа»

За оцінками, комуністичні режими вбили щонайменше 100 мільйонів людей, проте їх злочини не були повністю розкриті, і комуністична ідеологія все ще зберігається. The Epoch Times прагне розкрити історію і мотиви цього руху, який став джерелом тиранії і руйнування з моменту виникнення.

Читайте всю серію в рубриці: СПЕЦТЕМИ

Погляди, виражені в цій статті, є думкою автора і не обов'язково відображають погляди The Epoch Times.

Comments   

загрузка...