• Дизайн саду: канони стилю та оригінальні рішення

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Середа, 28 березня 2018 року

Розробку дизайну саду можна порівняти зі створенням власного маленького світу.
Розробку дизайну саду можна порівняти зі створенням власного маленького світу

Минули часи, коли сад поряд із будинком використовували переважно для вирощування фруктів та ягід. Сьогодні це місце облаштовують для приємного відпочинку всієї сім’ї. Тут можна побути наодинці зі своїми думками, помилуватися гарними рослинами, або ж влаштувати святковий фуршет із друзями. Дизайн саду повинен сприяти цьому.

Дизайн саду: відомі сади Семіраміди.
Дизайн саду: відомі сади Семіраміди

Головне завдання дизайну саду — це гармонійне поєднання всіх його елементів для створення цілісного образу. Це справжнє мистецтво, традиції якого криються в далекій давнині. Згадати лише одне з Семи чудес світу — Висячі сади Семіраміди у Вавилоні, що побудовані близько 600 років до н. е. Вважається, що вони були створені для втіхи дружини царя Навуходоносора II. Це була вічнозелена піраміда з чотирьох ярусів. Сотні рабів вдень і вночі доглядали за рослинами.

 Дизайн саду — це ціла наука.
Дизайн саду — це ціла наука

Мистецтво дизайну саду активно розвивалося при дворах монархів і вельмож. Поступово виділилися різні стилі садів: англійський, французький, італійський, японський та ін. Основними параметрами у виборі того чи іншого стилю є: розміри і форма саду, архітектура основних споруд, пропорції, колір, текстура і форма рослин.

Дизайн саду в англійському стилі.
Дизайн саду в англійському стилі

Англійський дизайн саду або пейзажний стиль імітує природний ландшафт. Рослини висаджуються ярусами в залежності від їх розмірів. Категорично забороняються прямі відрізки і геометричні форми. Усі лінії повинні бути плавні, а композиції — природні. У такому саду кущі зберігають природні форми, а ось газон має бути ідеально підстрижений. Береги водойм вільні від каменю, русла струмків змієподібно згинаються. Часто використовуються арки з виткими рослинами. Англійський сад хоч і виглядає дещо суворо, але це лише додає йому урочистості і респектабельності.

Дизайн саду: класичний французький стиль.
Дизайн саду: класичний французький стиль

Французький сад (або регулярний, класичний, геометричний) — повна протилежність англійському стилю. Такий дизайн саду передбачає певний порядок. Це означає, що всі рослини мають бути висаджені виключно рівними лініями і створювати геометрично правильні фігури. Вигнуті елементи немов накреслені циркулем та лекалом. Усі дерева і кущі згруповані за розмірами і типом крони. Остання повинна бути ідеально підстрижена.

Традиційно регулярний сад має дві оглядові точки — це вхід у парк і одна з височин для споглядання прекрасної панорами. Прикрасити сад у французькому стилі допоможуть фонтани, численні каскади, напівкруглі альтанки, скульптури і статуї в античному стилі. Незважаючи на свою трудоємкість, такий дизайн саду подарує вам атмосферу аристократизму і пишноти.

Дизайн саду в японському стилі.
Дизайн саду в японському стилі

Останнім часом надзвичайно популярним став японський стиль саду. Історія східного саду налічує більше трьох тисяч років. За цей час кожен елемент його дизайну отримав філософське значення і особливу символіку. Японський сад обов’язково включає 4 матеріальні компоненти: камінь («скелет»), воду («кров»), рослини і архітектуру. П’ятий елемент — духовний (ідея).
 

Дизайн саду: ліхтар світу і пагода.
Дизайн саду: ліхтар світу і пагода

У саду японського стилю важливу роль відіграють кам’яні звивисті доріжки. Часто в садах східного типу створюють майданчики із гравію, на яких граблями створюють графічний візерунок. Сади у країні Висхідного Сонця, згідно з принципами дзен-буддизму, привертають до споглядання природи і пізнання істини. Цікаво, що саду в японському стилі неприйнятна симетрія.

Неважливо, який дизайн саду оберете Ви. Головне, щоб Вам вдалося створити таке місце, де за необхідності можна знайти як душевну рівновагу та спокій, так і вирішення насущних питань.


Доглянутий газон - мрія будь-якого господаря приватного будинку, але без газонокосарки https://tatragarden.ua/gazonokosilki це навряд чи вийде. Тільки за допомогою цього необхідного інструменту ваш газон буде виглядати завжди красиво і доглянуто.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...