• Як підготувати троянди до зими

  • П'ятниця, 9 грудня 2011 року

Під час підготовки троянд до зимового сезону важлива поступовість: з першої декади вересня потрібно звести до мінімуму полив, особливо в дощову осінь.

Наступний етап — повністю виключаємо добрива і підрізаємо пагони: здерев’янілі (особливо це стосується грандіфлори) на 25—30 см, м'які (так звані «жирові») — видаляємо майже повністю, залишаючи 2—3 сантиметровий пагін. Місце зрізу потрібно обов'язково продезинфікувати 3% розчином борної кислоти або втерти в зріз деревну золу. Все суцвіття у куща необхідно зрізати. Не поспішайте вкривати троянди занадто рано — часто поспіх може завдати кущеві шкоди: в разі щільного укриття і відносно сухої погоди, коли температура ще не знизилася, створюється парниковий ефект, що може спровокувати розвиток хвороб. Найкраще вкривати чагарники вже після того, як пройшли перші заморозки (-1 / -4°С): трояндам необхідне загартовування.

Землю для підгортання чагарників слід готувати заздалегідь; буде краще, якщо ґрунтосуміш на половину складатиметься з піску і торфу. Основу куща обсипають такою сумішшю, формуючи піраміду.

Стебла в'юнких і патіо-троянд обережно від'єднуємо від опор і відсікаємо стебла старше 2—3 років, залишаючи на перезимівлю не більше 9—10 стебел, після чого пагони схиляємо до землі біля основи куща (якщо стебла не надто довгі, їх можна згорнути в нещільне кільце), зверху засипаємо ялиновим гіллям у суміші з деревною золою. Такий же догляд вимагають і поліантові троянди.

Троянди групи флорибунда — грандіфлора слід прорідити перед заморозками і підгорнути кущ двома шарами: перший — земляна суміш (торф), другий — деревна тирса. Для штамбових чагарників є два способи «зимівлі»: якщо у троянди штамб молодий і гнучкий, то його одв'язуємо від опорної жердини, після чого акуратно схиляємо так, щоб штамбовий вигин біля кореневої шийки був із іншого боку нахилу — так штамбова троянда не зламається. Зафіксувавши рослину в потрібному положенні, основу і крону куща присипаємо землею, а штамб «укутуємо» мішковиною, полотном або іншим натуральним утеплювачем (але тільки не синтетичною плівкою). Якщо мішковина або полотно, призначені для чагарнику, вже були у вжитку або зберігалися в сирих не провітрюваних місцях, їх обов'язково потрібно обробити протигрибковим засобом. Другий спосіб підходить для старих троянд з тугим негнучким штамбом: навколо штамба споруджуємо каркас — «курінь» з кілочків, потім заповнюємо конструкцію тирсою і ялиновим гіллям. Заключний штрих — натягуємо на кілочки полотно.

У садівників повітряно-каркасний спосіб укриття практикується не тільки для штамбових троянд; для поліантових і плетистих кущів замість «куреня» застосовують дугоподібні опори.

За матеріалами: rostochek.ru

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...