ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дослідники знайшли майже неушкоджений корабель 1881 року з якорем і снастями. ФОТОрепортаж

Велика Епоха
Комбіноване зображення, створене та оформлене The Epoch Times з використанням зображень Тамари Томсен, Тома Кроссмона, Тамари Томсен / Державне історичне товариство штату Вісконсин через AP

Мисливці за затонулими кораблями виявили неушкоджені рештки шхуни, яка затонула в озері Мічиган у 1881 році та настільки добре збереглася, що досі містить речі екіпажу в місці свого останнього привалу за кілька миль від узбережжя Вісконсину.

Морські історики з Вісконсину Брендан Бейлод і Роберт Джек знайшли 156-річний «Тринідад» у липні біля Алгоми на глибині близько 82 метрів. Вони використовували гідролокатор бокового огляду, щоб визначити його місцезнаходження, спираючись на розповіді вцілілих в історичних документах.

«Цей корабель є одним з найкраще збережених у водах Вісконсіна: його палубна рубка досі не пошкоджена, в ній збереглися речі екіпажу, а також якорі та палубне обладнання», — йдеться в пресрелізі, опублікованому в четвер, 31 серпня, який повідомляє про знахідку «Тринідад».

Штурвал шхуни «Тринідад». (Tamara Thomsen/State Historical Society of Wisconsin via AP)

Шхуна завдовжки 43 метри була побудована на Гранд-Айленді, штат Нью-Йорк, у 1867 році кораблебудівником Вільямом Кіфом і використовувалася в основному для торгівлі зерном між Мілуокі, Чикаго та Освего, штат Нью-Йорк.

Але рано вранці 13 травня 1881 року при проходженні через судновий канал Стерджен-Бей у корпусі утворилася катастрофічна теча, яка привела до загибелі шхуни. Судно затонуло приблизно за 16 кілометрів від узбережжя Алгоми, «забравши з собою все майно екіпажу і домашнього улюбленця капітана — ньюфаундлендського собаку», — йдеться в пресрелізі.

Шхуна «Тринідад». (Tamara Thomsen/Zach Whitrock/State Historical Society of Wisconsin via AP)
Брендан Бейлод, Боб Джек і Том Кроссмон обстежують «Тринідад» біля Алгоми, штат Вісконсин. Байлод і Джек знайшли 156-річний «Тринідад» у липні 2023 року біля Алгоми на глибині близько 82 метрів. (Tamara Thomsen via AP)
Неушкоджена палубна рубка «Тринідаду» (Zach Whitrock, Tamara Thomsen/State Historical Society of Wisconsin via AP)

Капітан Джон Хіггінс і його команда з восьми осіб вижили та дісталися Алгоми, приблизно за 193 кілометри на північ від Мілуокі, після восьмигодинного веслування у шлюпці-яхті корабля. Хіггінс вважає, що корпус «Тринідаду» був пошкоджений за кілька днів до затоплення, коли він проходив через крижані поля в Макінакській протоці.

Виявивши «Тринідад» у липні, Байлод і Джек повідомили про свою знахідку підводному археологу з Історичного товариства Вісконсину, який організував обстеження місця за допомогою підводного апарату, що підтвердив ідентичність судна і задокументував історичні артефакти, йдеться в пресрелізі.

Була створена тривимірна модель корабля, щоб люди могли віртуально досліджувати місце. Байлод і Джек планують співпрацювати з Історичним товариством Вісконсину, щоб внести цю знахідку до Національного реєстру історичних місць.