• Одяг стилю «фолк»

  • Оксана Богомаз | Велика Епоха
    Субота, 26 січня 2013 року

Що таке модний одяг у стилі «фолк»? І як відрізнити дійсно стильний одяг від «псевдофолку», який уперто нав'язується поп-культурою і приймається за ознаку патріотизму?

Поговоримо спочатку про те, що таке стиль у модному одязі. Це спільність засобів художньої виразності і творчих прийомів, які використовує дизайнер, створюючи свою колекцію одягу. Стильною може виглядати будь-яка жінка, якщо правильно зорієнтується у виборі нарядів і аксесуарів.

Чим характерний у першу чергу одяг у стилі «фолк»? Простим і зручним кроєм і використанням виключно натуральних матеріалів, що робить такий одяг завжди актуальним і незалежним від мінливості модних напрямів. Він давно завоював уми і серця жителів мегаполісів у всьому світі. Фольклорний одяг допомагає створювати свій внутрішній простір, доторкнутися до витоків своєї етнічної ідентичності.

Вітчизняні дизайнери дуже часто черпають своє натхнення в українській матеріальній культурі, використовуючи і творчо переробляючи традиційні мотиви. Покази таких колекцій однозначно зі схваленням сприймаються публікою і слугують ще одним доказом, що національний костюм володіє надзвичайною силою довговічності.

Одяг у стилі фолк — це велика різноманітність обробки у виробах. У його арсеналі — т-образні сорочки, спідниці з воланами, блузи з вишивкою, жилети і в'язані светри, овчинні кожушки, чоботи, різнобарвні хустки, хутряні шапки і оригінальні сумки. Все це може доповнюватися прикрасами зі шкіри, металу та дерева.

Застосовується в оздобленні вишивка, мереживо, рюші, шнурівка, плетиво... Найпоширеніший малюнок — геометричний, добре поєднується зі структурою тканини. У нього вкрапляться кольорові намистини або бісер, а іноді й напівкоштовні камені. Ручна робота завжди високо цінується знавцями моди, як показник індивідуальності й неповторності виробу.

Стильний одяг має виглядати гармонійно і колірна гама повинна бути підібрана так, щоб не було занадто строкатих, «кричущих» фарб. Банальне використання в чоловічому костюмі такого елемента, як шаровари, породило навіть поняття «шароварщина». Тобто примітивне і вузьке розуміння етнічних елементів в одязі. Одяг, що зроблений без смаку або такий, що шокує, отримав назву «кітч» і пропагується, як правило, в шоу-бізнесі, далекому від норм і правил.

Одягаючи стильний одяг з національною тематикою, ви завжди будете доречно виглядати і на дружній вечірці, і на офіційному прийомі. І головне — ви будете неповторні!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...